מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

האם משחה לטיפול בפצעי לחץ היא הפתרון הנכון עבורכם?

פצעי לחץ נפוצים מאוד בקרב אנשים שתנועתם מוגבלת כגון המרותקים למיטות ולכיסאות גלגלים. מדובר בפצעים העלולים לגרום לכאבים חזקים, לצלקות ולעיתים אף להזדהם ולהגיע לכדי נמק וסכנת חיים של ממש. לפיכך יש להקדיש תשומת לב מרובה למניעה מוקדמת של הפצעים בעזרת אמצעים שונים, כגון כריות ומזרונים ייעודיים, תזונה, שינויי תנוחה עוד.

במידה וכבר הופיעו פצעים יש לעשות ככל הניתן על מנת לטפל בהם ולמנוע את החמרתם. גם למען מטרה זו קיימים עזרים מגוונים ובהם חבישות ייעודיות ומשחות לפצעי לחץ.

 

טיפול בפצע קשה ריפוי ופצע לחץ

חשוב להבין שטיפול בפצע קשה ריפוי ופצע לחץ הינו דבר מורכב ודורש מקצועיות רבה. ההמלצה החד משמעית היא להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בתחום, עם ניסיון והיכרות עם מירב הטכנולוגיות הקיימות לטיפול בפצעים. שירות מרפא לפצע מעניק מענה מקצועי ואיכותי למטופלים. השירות כולל טיפול ממוקד ואישי בפצע, בניית תכנית טיפולים ממוקדת ואישית תוך שימוש בטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר לטיפול בפצעים קשיי ריפוי.

לפניכם מספר שאלות ותשובות בנושא משחות לפצעי לחץ:

 

האם קיימת רק משחה אחת לפצעי לחץ?

ישנם כמה סוגים של משחות שאותם ניתן לקנות ברשתות הפארם ובבתי המרקחת. יחד עם זאת, אנו ממליצים על משחת L-MESITRAN ובה נמקד את השאלות והתשובות.

 

מה הם מרכיבי המשחה?

המרכיבים של אל-מסטירן כולל 48% דבש רפואי, אלוורה, קלנדולה, ויטמינים ואבץ. מדובר במרכיבים אנטיבקטריאליים, מרגיעים ומזינים את הרקמות, שתורמים ליצירה של לחות אופטימאלית באזור הפצע ומכאן לזירוז תהליך ההחלמה שלו. בתוך כך, המשחה מפחיתה סימני הצטלקות של פצעים ומטפלת בזיהומים וגירויים שונים בעור. קראו עוד על משחה לפצעי לחץ.

 

לאילו מצבים מתאימה המשחה?

אל-מסיטרן היא משחה המתאימה לטיפול בכמה סוגים של פצעים כרוניים, ביניהם פצעי לחץ, כיב סוכרתי, זיהום פטרייתי, כיב ורידי או עורקי ועוד. כמו כן, היא מתאימה לכוויות שטחיות ובשכבות הדרמיס בדרגה 1 ו- 2, לזיהומים פטרייתיים לצורך טיפול בריחות והטריה, לשימון של כף רגל סוכרתית ועוד.

 

כיצד משמשים במשחה לפצעי לחץ?

ראשית, כמו בכל תכשיר או אפליקציה רפואיים יש לעיין היטב בהוראות המצורפות לאריזה. כמו כן, יש להיוועץ ברופא המטפל לגבי השימוש בתרופה ותדירותו. באופן כללי, השימוש נעשה בכל יום עד שלושה ימים לפי מצב הפצע וההנחיות של הגורם המטפל. יש להשתמש באפליקטור סטרילי כדי למרוח שכבה אחידה של המשחה על הפצע ועל הרקמות שסביבו, או על פד גזה סטרילי. לאחר מכן יש לכסות ולהדק את האזור עם חבישה משנית הולמת לפי כמות ההפרשות. בהמשך יש לבצע מעקב אחר הפצע והרקמות שסביבו באופן תכוף.

 

האם די במשחה על מנת להביא להחלמה?

פצעי לחץ עשויים להופיע באופן מהיר יחסית אך לוקח להם זמן רב להחלים. המשחה מהווה כלי עזר חשוב אך בוודאי לא היחיד בטיפול בפצעי לחץ קיימים. בין היתר, יש להקפיד על כך שהמטופל ישנה תנוחות בכל זמן מסוים ולמנוע לחץ על הפצע, להקפיד על תזונה הולמת ולהיעזר באמצעים כמו מזרונים דינאמיים המפזרים לחצים שמופעלים עליהם בעזרת סוג של תנועה. כמו כן, ישנן חבישות מיוחדות המכילות בתוכן חומרים מסוימים, שתורמות גם הן להחלמה ולמניעת החמרה.

 

כיצד עובדות החבישות?

כפי שיש סוגים שונים של משחות כך גם קיימות חבישות שונות. כך לדוגמא, ישנה חבישת Proheal המכילה קולגן, חלבון המיוצר במעבדה ודומה מאוד לקולגן הקיים בגופנו, שתורם לבניית תאים ולזירוז של סגירת הפצע. לחבישה זו יש מספר יתרונות נוספים כגון עידוד גרנולציה יותר מהיר, נוחות שימוש גבוהה וסטריליות של המיטה באמצעות חבישה ההופכת לג'ל ונספגת בפצע.

 

והחבישה הזו מתאימה לפצעי לחץ?

שוב, בהתאם לייעוץ של הגורם המטפל ולשלב שבו הפצע נמצא, חבישת Proheal מתאימה לפצעי לחץ, כמו גם לפצעי טראומה וניתוח, פצעים נקיים, פצעים על רקע עורקי או ורידי ולפצעים של כף רגל סוכרתית.
 

לרכישה דרך אתר עזרים הקליקו כאן

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו