מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

טיפול בצלקות לאחר ניתוחי שד

חודש העלאת המודעות לסרטן השד: טיפול יעיל בצלקות לאחר ניתוחים

חודש אוקטובר מוקדש עוד משנת 1993 להעלאת המודעות לסרטן השד, בו על פי הנתונים עלולה ללקות אחת מכל 9 נשים. הגברת המודעות לסיכונים, למניעה ולאיתור מוקדם של המחלה הינה משמעותית ביותר, שכן הסיכוי להחלים מסרטן השד אם הגילוי הוא מוקדם, עומד על יותר מ- 90%.

 

במהלך חודש אוקטובר , אשר הצבע הוורוד מייצג אותו, נערכות שורה ארוכה של פעילויות ברחבי הארץ. לדוגמא, השנה ייערכו תצוגות אופנה מיוחדות ברוח הנושא, מיצב בכיכר הבימה בתל אביב ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן ובית החולים איכילוב, אירועי התרמה, ועוד. כאמור, המטרה היא להעלות מודעות לסיכונים ולביצוע הבדיקות, שכן בגילוי מוקדם לרוב הגידול יותר קטן ופחות מפושט, ולכן גם הטיפול שנדרש פחות אגרסיבי, ואיכות החיים תוך קבלת הטיפול יותר טובה. זאת כאמור, בנוסף להגדלה משמעותית של סיכויי ההחלמה.

 

בין היתר, מודגשות בחודש זה ההמלצות להקטנת הסיכון לחלות בסרטן השנה, ובהן הגבלה של צריכת אלכוהול, הפסקת עישון, שמירה על משקל בריא, הקפדה על פעילות גופנית, הימנעות מחשיפה בלתי מבוקרת לשמש, וביצוע בדיקת עצמית חודשית של השד. זאת בנוסף לתשומת לב לסימנים חשודים כגון גוש חדש, שקע בשד, הפרשה דמית מהפטמה, פריחה באזור הפטמה שאינה עוברת, וגוש בבית השחי.

 

וכמובן, יש להגיע אחת לשנתיים לבדיקת ממוגרפיה החל מגיל 50, או פעם בשנה למשתייכות לקבוצות הסיכון. קבוצות אלו כוללות נשים מעל גיל 60, חשיפה לקרינה בגיל צעיר, היסטוריה של גידולי שד במשפחה, תסמונות גנטיות, ומעבר טיפוליים הורמונליים לאחר הפסקת המחזור.

 

טיפול בצלקות לאחר ניתוחי שד

 

כידוע, אחת ההתערבויות הנפוצות במקרים של סרטן השד, היא ניתוח הכולל לעיתים כריתה ושחזור לפעילויות האלה יש בין היתר השלכות אסתטיות משמעותיות. עבור אותן נשים שעברו ניתוחים, חברת אר-קיור מדיקל מציעה ג'ל סיליקון ויריעות סיליקון לטיפול בצלקות, טיפולים אלה  מומלצים  על ידי פלסטיקאים. אנו מציעים קו מוצרים נרחב של יריעות סיליקון בצורות שמתאימות  לצלקות השד, בנוסף את היריעות  במידת הצורך ניתן לגזור ולהתאים לאזור הצלקת. חשוב להשתמש בג'ל סיליקון 100% רפואי בזמנים שלא משתמשים ביריעות הסיליקון.

 

על קצה המזלג, יריעות הסיליקון פועלות באמצעות איטום של הצלקת ויצירת לחות באזור, למניעת התייבשות הגורמת לייצור מוגבר של קולגן באזור ולהיווצרות צלקת יותר בולטת ועבה מעל לעור. היריעות גם יוצרות לחץ עקבי ועדים על הצלקת, כך שסיבי הקולגן (הבונים את הצלקת), אינם יכולים להתפתל במהירות המבליטה ומרימה את הצלקת מעל לעור. הן גם סופגות מהמתחים סביב העור ולכן מונעות את המשך התרחבות הצלקת, בעוד הסיליקון הרפואי מונע היווצרות כלי דם קטנים באזור הפגוע ומקטין אדמומיות. מעבר לכך, היריעה יוצרת שדה שלילי ולכן מסייעת לסיבי הקולגן ליצור דפוסים אחידים ומסודרים יותר, ולטשטוש של פערים מורגשים ונראים לעין בין הצלקת לעור שמסביבה.

 

 

ניסויים עם היריעות בשטח

 

במדבקות הסיליקון של ניו ג'ל נעזרו כבר נשים רבות, ויעילותן נבדקה בשטח. לדוגמא, באחת הבדיקות השתתפה נסיינית שעברה ניתוח חזה שכלל תפרים שנסגרו עם סיכות וסיב סינטטי רפואי. הנסיינית השתמשה במדבקות הסיליקון רוב שעות היום, וכבר כעבור 10 שבועות מהניתוח נצפתה התקדמות מהירה בריפוי הצלקת, בניגוד לציפיות הרופאים כי החלמת הצלקת ובניית העור מחדש תימשך חודשים רבים.

 

במחקר אחר השתתפה פציינטית שעברה ניתוח בשני צידי החזה, כאשר הצלקת בשד אחד טופלה עם יריעות סיליקון, והצלקת בשד השני לא קיבלה טיפול כלל. תוצאות המחקר הראו, שלאחר 7 שבועות של טיפול ביריעות הסיליקון הייתה הפחתה משמעותית של קמטים בעור בשד שטופל, לא נותרה אדמומיות, והצלקת הייתה שטוחה ורכה יותר באופן ברור בהשוואה לזו שבשד השני. גם המטופלת עצמה הייתה מרוצה יותר מהשד שטופל עקב השינוי הדרמטי בצלקת. בעקבות ההצלחה, אותה אישה טופלה ביריעות הסיליקון גם בשד השני.

 

לפרטים נוספים אודות יריעות סיליקון וג'ל סיליקון, והשימוש בהם לאחר ניתוחי חזה, הנכן מוזמנות לפנות אל נציגי חברתנו שישמחו לעזור. צרי קשר

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו