מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

מה הן צלקות? ואילו סוגים יש?

צלקות הן פצעים שלא החלימו היטב ועשויות להיווצר בכל תקופות החיים עקב סיבות רבות. לדוגמה, ישנן צלקות והנוצרות בעקבות חבלות וחתכים בשל טראומות, צלקות שנוצרות לאחר ניתוחים כמו ניתוח קיסרי או ניתוחים אסתטיים, צלקות אקנה שהן הנפוצות ביותר, ועוד. כמובן שהבעיה המשמעותית ביותר עם צלקות היא הפגם האסתטי הניכר. יחד עם זאת, צלקות גם עלולות להביא לבעיות נוספות. למשל הן עלולות להתפשט הרבה מעבר לאזור הפצוע, יכולות להיות מלוות בבצקת, אודם וגירודים, להיות מעובות ובולטות ועוד.

למעשה, צלקות מעידות על תהליך ריפוי טבעי של הגוף, רק שהוא אינו עולה יפה מבחינה אסתטית. כאשר העור שלנו נפצע מתחיל הגוף לרפא את הרקמות הפגועות באמצעות תאים שנקראים פיברופלאסטים, המגיעים אל האזור ומתחילים לייצר קולגן (חלבון בונה סיבים) על מנת לרפא את הפציעה. זוהי מערכת מופלאה, אך מכיוון שהגוף אינו מסוגל לבצע שחזור מדויק של הרקמות הפגועות נוצרת רקמה חדשה שונה מבחינת המראה, הצבע והמרקם. זוהי התארגנות מחודשת של התאים לסגירה של הפצע, אך היא לא מסודרת ולכן נוצרת הצלקת.

 

יש מה לעשות עם צלקות!

 

אומנם את הצלקות אי אפשר להעלים לחלוטין, אבל בהחלט ניתן לשפר את המראה שלהן - להבהיר, לשטח, להחליק ולטשטש אותן. לשם כך קיימות יריעות סיליקון רפואי שנחשבות כיום לפתרון הטוב ביותר בעולם לטיפול בצלקות חדשות וישנות. יריעות הסיליקון יכולות לטפל בסוגים שונים של צלקות, למשל כאלו שנוצרות עקב כוויה, צלקות קלואידיות, צלקות היפרטרופיות, צלקות אקנה, צלקות ניתוח קיסרי, ניתוח בטן, ניתוחי חזה וניתוחים נוספים. חשוב להדגיש כי מדובר במוצרים בטוחים לשימוש עם סיליקון 100% רפואי, שהוכח במחקרים רבים כיעיל להשטחת, החלקת והקטנת צלקות.

 

איך יריעות הסיליקון משפרות את מראה הצלקת?

 

יריעת הסיליקון פועלת תחילה על ידי איטום של הצלקת ויצירה של לחות באזור, דבר התורם למניעה של התייבשות. זוהי פעולה חשובה מפני שהתייבשות גורמת להמשך ייצור מוגבר של קולגן באזור, וכך נוצרת צלקת יותר ויותר עבה ובולטת מעל לעור. בד בבד, היריעות מייצרות לחץ עדין ועקבי על הצלקת ולכן סיבי הקולגן אינם יכולים להתפתח באופן מואץ, כזה המבליט ומרים את הצלקת מעל העור.

מצד שני, יריעות הסיליקון סופגות חלק מסוים מהמתחים שנוצרים על העור בעקבות הקרע ברקמות, דבר המונע מהצלקת להמשיך ולהתרחב. הסיליקון 100% רפואי שממנו מורכבות היריעות גם מונע היווצרות של כלי דם קטנים באזור שנפגע, ובכך תורם להפחתה של אדמומיות. אם לא די בכך, השדה השלילי שמייצרות יריעות הסיליקון עוזר לסיבי הקולגן להתארגן בדפוסים יותר אחידים ומסודרים, דבר התורם לטשטוש הפערים הנראים לעין והמורגשים במרקם שבין הצלקת והעור שסביבה.

 

האם השימוש ביריעות סיליקון מסובך?

 

ממש לא. קודם כל מדובר ביריעות רב פעמיות קלות לשימוש, וכל אחת מחזיקה לכשלושה שבועות עד חודש. הן גם מגיעות בתצורות שונות על מנת שתוכלו להתאימן באופן מדויק לצלקות בגדלים שונים ובאזורים שונים של הגוף, כגון החזה, הפנים וכן הלאה. הן אינן בולטות לעין וניתן להזמינן בצבע שקוף לחלוטין ובצבע עור, ויש להן עובי מינימאלי של מילימטר אחד. יש להדגיש שהיריעות נצמדות מאליהן אל הצלקת ללא התערבות נוספת לאחר ההדבקה.

 

האם יריעות סיליקון לצלקות מספיקות בעצמן?

 

אכן, יריעות הסיליקון יעילות לטיפול בצלקות כפי שהוסבר לעיל, כאשר השינוי לטובה יתחיל להיראות כעבור 3 שבועות והלאה. יחד עם זאת, אנו ממליצים לשלב בטיפול גם טיפול בג'ל הסיליקון, כאשר מוצר אחד משמש לאורך היום והשני לאורך הלילה. ג'ל הסיליקון  מתאים במיוחד למקומות שבהם קשה להדביק את היריעות, וכן למצבים שבהם רוצים להסתיר לגמרי את ההליך הטיפולי.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו