מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

חשוב לדעת שישנם מספר סוגים של מזרונים לפצעי לחץ בעלי מאפיינים שונים על מנת שניתן יהיה להתאים את המזרון המתאים ביותר למשתמש. בואו להכיר את שלושת הסוגים העיקריים של מזרונים לפצעי לחץ.

מזרון לפצעי לחץ מהווה אמצעי חשוב ביותר למניעת התפתחות של פצעים ו/או טיפול בפצעים קיימים. חשוב לדעת שישנם מספר סוגים של מזרונים לפצעי לחץ בעלי מאפיינים שונים על מנת שניתן יהיה להתאים את המזרון המתאים ביותר למשתמש. בנוסף, חשוב לדעת כי דרך חברתנו ניתן להשאיל את המזרונים המתקדמים ביותר שקיימים בשוק לתקופה מוגבלת  ולאחר מכן גם לרכוש אותו בקיזוז תקופת ההשכרה. מה שמאפשר קנייה ללא חשש שהמזרון לא יתאים למשתמש.

 

מזרון לפצעי לחץ- אילו סוגים קיימים?

 

חשוב להכיר את שלושת הסוגים העיקריים של מזרונים לפצעי לחץ: מזרונים אקטיביים דינאמיים, ריאקטיביים וספוג ויסקו אלסטי. את סוג המזרון ולאחר מכן גם את הדגם שלו יש להתאים למצבו של המטופל, לדרגת הפצע (דרגה1 עד 4) הקיים או למידת הסיכון לפיתוח פצעי לחץ. הסוג הראשון הוא כאמור מזרוני אוויר אקטיביים דינאמיים. אלו מזרונים שבנויים מתאי גליל גדולים המפוזרים לרוחב, מלאים אוויר כך שהם מתרוקנים ומתנפחים חליפות. עקב הפעילות הזו נוצרים שינויים בתנוחתו של המטופל השוכב, שהינם חשובים ביותר למניעת פצעי לחץ ולהחמרתם. לפיכך, מזרונים אקטיביים מתאימים גם למטופלים הסובלים מפצעים קיימים וגם למי שמצוי בסיכון גבוה להתפתחות פצעים חדשים.

לעומת זאת, שני הסוגים האחרים של המזרונים מתאימים לדרגות יותר נמוכות של פצעים. לדוגמא, מזרון ויסקו אלסטי עשוי מספוג מתקדם שמאפשר לגופו של המטופל לשקוע בצורה נכונה, דבר המייצר פיזור לחצים אידיאלי. הוא מתאים כאמור לאנשים עם פצעי לחץ בדרגה נמוכה או שנמצאים בסיכון בינוני להתפתחות פצעים חדשים. מאידך, מזרון אוויר ריאקטיבי מאופיין בהתאמה מתחדשת ותדירה לגופו של המטופל, מה ששוב תורם לפיזור נכון של לחצים, וכן להפחתת כאבים ולשיפור הנוחות. הוא מתאים לסובלים מפצעי לחץ קיימים בדרגה נמוכה, ולמצויים בסיכון לפיתוח פצעים.

 

פצעי לחץ- חשיבות בחירתו הנכונה של המזרון 

 

אם כן, בחירה נכונה של מזרון לפצעי לחץ צריכה לקחת בחשבון שורה של פרמטרים, ובהם כמובן התאמה לצרכי המטופל. כפי שהוסבר, קיימים הבדלים בין מזרונים המתאימים לפצעי לחץ קיימים ומונעים שילוב של כוחות לחץ, חיכוך, גזירה ולחות ברמה גבוהה מאוד, ובין מזרונים המיועדים למניעה של פצעים בלבד. מלבד זאת, מזרן טוב יהיה עשוי מחומרים מנדפי זיעה המקטינים ואף מונעים את הסיכון לקריעת העור, ובגודל המתאים למיטה סטנדרטית או למיטתו המיוחדת של המטופל.

בבחירה של מזרונים דינאמיים יש לתת את הדעת גם על מערכת החיישנים שתתאים לוויסות אופטימאלי של לחצים לפי הצורך הרפואי, משקלו של המטופל ואזורי הסיכון להיווצרות פצעים כגון גב תחתון, שכמות וישבן. בנוסף, במזרונים אלו ישנה חשיבות ליכולת לקבוע את משקל המטופל על מנת להתאים את וויסות הלחץ.
 
בכל סוגי המזרונים, שימו לב שגם לכיסוי המזרון  ישנה חשיבות גדולה. יש לתת עדיפות לכיסוי גמיש בעל אפשרות מתיחה לארבעה כיוונים, על מנת ששינויים בתנוחה לא יובילו לקריעה של העור, וכן כיסוי בעלי יכולת נידוף של נוזלים, שאינו חדיר להפרשות ונוזלים. זוהי נקודה חשובה ביותר מאחר שלחות היא מגורמי הסיכון העיקריים להיווצרות פצעי לחץ.
חשוב לבדוק האם המזרון עומד בתקנים מחמירים  ו/או זוכה להמלצות של ארגונים בינלאומיים, נמנצא  בשימוש בבתי חולים ומוסדות רפואיים מוכרים ומיוצר על ידי חברה מוכרת ומוערכת בתחום  עם ניסיון רב שנים.

 

סיוע בבחירת מזרן לפצעי לחץ

 

ראוי להדגיש כי מזרון לפצעי לחץ מהווה רק מרכיב אחד (גם אם חשוב מאוד) מתוך מערך שלם של אמצעים והתערבויות טיפוליות. לפיכך, יש להיעזר בניסיונם של אנשי מקצוע מנוסים ובעלי הסמכה על מנת להתאים את המזרון לצרכי המטופל בהתאם למצבו הרפואי, כמו גם את המענה הטיפולי הכולל. 

לקבלת ייעוץ מקצועי והתאמה של מזרון פנו אל צוות אר-קיור מדיקל ...

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו