מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

טיפול בפצעים קשיי ריפוי - טכנולוגיה פורצת דרך!

המאבק להחלמה של פצעים קשיי ריפוי איננו פשוט, קצר או מבטיח הצלחה. מדובר בפצעים שאינם נרפאים בפרק זמן סביר ומחייבים התערבות רפואית להחלמה, כאשר התהליך עלול להיות תובעני, ממושך וגם יקר. הבשורות הטובות הן שבכל עת נכנסים פיתוחים חדשים ואחד הבולטים שבהם נקרא NATROX – טיפול בחמצן מקומי, שהוכח במספר מחקרים כיעיל לצמצום וריפוי הפצעים  קשיי ריפוי בצורה יחסית מהירה ונוחה.

 

הכירו את NATROX - טיפול בפצעים קשיי ריפוי

 

NATROX היא מערכת ניידת וקומפקטית עם מחולל חמצן, אשר מספקת את החמצן ישירות אל הפצע דרך צינורית וממברנה - שמונחת על הפצע מתחת לחבישה מתקדמת הסופחת הפרשות. מדובר בטכנולוגיה שכבר נבדקה במחקרים ועל קבוצות של מטופלים וזכתה לאישור ה- FDA לטיפול בפצעי ניתוח שאינם מתאחים, פצעים שנוצרו עקב כף רגל סוכרתית, כיבים שמקורם באי ספיקה ורידית, פצעי טראומה, ועוד. באמצעות המחולל מספקת המערכת 98% חמצן טהור ולחות לפצע, ובכך מובילה למספר יתרונות חשובים ולתוצאות מרשימות.


חשוב לומר שבהיותה של המערכת קומפקטית וניידת היא אינה מחייבת טיפול בבית חולים, בקופת חולים או במכון רפואי כלשהו. המטופל יכול לקבל  את הטיפול בנוחות בבית שלו,. לאחר מכן אחות בעלת ידע וניסיון בנושא מגיעה כדי לבדוק את מצב הפצע ולהחליף חבישות בכל יומיים בערך. למעשה, מכשיר ה- NATROX הוא כה קומפקטי וקל משקל עד שאפשר להצמידו לגוף מתחת לבגד, ולהמשיך בפעילויות היומיום ובשגרת החיים מבלי להפסיק את הטיפול.

 

תוצאות הטיפול ב- NATROX לפצעים קשיי ריפוי

 

אין ספק ש- NATROX הראה תוצאות מרשימות במשך 5 השנים שהוא נמצא בארץ, ואין פלא שקופות החולים מכבי וכללית הכניסו אותו לסל השירותים למבוטחיהן. כך למשל, במחקר עם חולים סוכרתיים הסובלים מפצעים קשיי ריפוי נמצא ש- 52% מהם החלימו מפצעיהם לחלוטין, ושאצל 70% הפצע הצטמצם, באופן משמעותי בהשוואה לקבוצת הביקורת. מסקנות מחקר זה היו שחמצן מקומי מוביל לריפוי מהיר יותר באופן משמעותי אצל חולים סוכרתיים, שאינם מחלימים מטיפול רפואי סטנדרטי.


קופת חולים מכבי קיימה מחקר בהשתתפות 200 חולים הסובלים מפצעים קשיי ריפוי על רקע מחלות עורקים, בעיות ורידים, פצעי לחץ, כיבים סוכרתיים וסיבות נוספות. הטיפול באמצעות מערכת NATROX במשך 52 ימים הוביל לריפוי של 47% - 57% מהפצעים. גם אצל מי שפצעיו לא החלימו לחלוטין נראה צמצום משמעותי של כ- 80% משטח הפצע, והמסקנה הסופית הייתה שנטרוקס מראה יעילות גבוהה פי 18 בריפוי של פצעים כרוניים בהשוואה לשיטות אחרות. מחקר נוסף עם אנשים הסובלים מפצעים כרוניים שהוגדרו כבלתי ניתנים לריפוי, הוביל לריפוי של הפצעים אחרי 46 ימים של שימוש בחמצן מקומי.


אכן, אחת הסיבות להיווצרות פצעים קשיי ריפוי הינה רמה נמוכה של חמצן המגיע לאזור הפגוע, מה שמוביל להיווצרות הפצע עצמו, להחלמה איטית ביותר או לעיתים גם לאי החלמה. (לכך יכולות להצטרף סיבות נוספות כגון מחלות של כלי הדם, סוכרת, תזונה לקויה, גיל מבוגר וכדומה). כאשר פצע קשה ריפוי נוצר הוא צריך יותר מפי חמש כמות חמצן יחסית לרקמות רגילות, וזוהי בדיוק תרומתו של מכשיר הנטרוקס שמזרים אל הפצע חמצן טהור באופן רציף. תוצאות המחקרים בהחלט תומכות בתרומה המשמעותית לריפוי, המתקבלת על ידי עידוד יצירת כלי דם חדשים, עידוד חילוף החומרים וייצר האנרגיה בתאים, ופעילות נוגדת בקטריות.


כאמור, את הטיפול בנטרוקס יכולים לקבל מובטחים של קופות החולים מכבי וכללית ללא עלות . במידה ואתם מעוניינים בייעוץ והכוונה בנושא, ובליווי מקיף לטיפול בפצעים קשיי ריפוי, פנו אל חברת ארקיור מדיקל בטלפון 03-5329157.

 

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו