מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

בחירת כסא גלגלים לגיל השלישי דורשת בדיקת צרכים מעמיקה. להלן מספר דברים שכדאי לוודא

כיצד לבחור כסא גלגלים לקשישים?

 

עם הזמן, אנשים מבוגרים רבים מאבדים את הניידות שלהם ונאלצים להשתמש בכיסא גלגלים בחיי היום יום. יש מגוון רחב של כסאות גלגלים עם מאפיינים שונים.
במדריך זה נסייע לכם לבחור את כסא הגלגלים המתאים ביותר לצרכים של המשתמשים.

 

כסא גלגלים המתאים ביותר לקשישים, מה כדאי לדעת לפני שקונים?

 

ישנם מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים על כסא גלגלים לקשישים. דברים שכדאי לקחת בחשבון הם המשקל, אם הוא מתקפל, מי מנייד את כסא הגלגלים והאם יש צורך בכסא גלגלים חשמלי ממונע. כל אלה הם דברים שחשוב לחשוב עליהם, מכיוון שיש הרבה כסאות גלגלים לבחירה עבור כל משתמש. לעיתים ניתן להתאים את כסאות הגלגלים באמצעות תמיכות והתאמות של אביזרים שונים שיתאימו על מנת להקל על המשתמש.

 

כסא גלגלים קל ונוח לשימוש בבית 

 

רצוי שכסאות גלגלים יהיו קלים במשקל וקלים לשימוש. כאשר מטפלים בקשיש בבית, חשוב שניתן יהיה לתמרן בקלות את כסא הגלגלים ברחבי הבית, למשל, סביב פינות ודרך פתחים צרים. בחירה בכסא גלגלים קומפקטי תקל על הניידות גם במקומות מוגבלים.
לדוגמא ל-Ergo Lite 2 יש אפשרות להתקין גלגלי מעבר המקטינים את הרוחב הכללי של הכסא.

 

כסא גלגלים קל משקל ונוח לקיפול וקומפקטי לאחסון

 

תכונה שימושית נוספת לכסא גלגלים ביתי היא שהוא ניתן לקיפול בקלות
במצבים בהם המשתמש אינו משתמש בכסא הגלגלים, חשוב לבדוק האם ניתן לקפל את כסא הגלגלים ולאחסן בקלות כמו כן לאפסן אותו בתא המטען של הרכב.
לחברת KARMA שמשווקת ע"י חברת אר-קיור מדיקל מגוון גדול של כסאות גלגלים מתקפלים שהמשתמש הקשיש יכול לנסוע איתם או לאחסן בחלל קטן.

 

כיסא גלגלים קל ונוח לשינוי תנוחה ולסיוע במניעת פצעי לחץ

 

חשוב לבחור בכסאות גלגלים שמאפשרים למשתמש הקשיש לבצע הטייה, השכבה ושינוי תנוחה בזמן ישיבה על מנת להוריד לחץ ולסייע במניעת פצעי לחץ. בנוסף שימוש בהטיה מאפשר ישיבה יציבה יותר במקרים של החלקה.
כסאות הגלגלים של KARMA, לדוגמה כסא גלגלים 515 VIP,  או כסא גלגלים VIP 2 מאפשרים גם להטות וגם להשכיב  או שניהם.

 

איזה כסא גלגלים עדיף לקשישים כסא גלגלים ידני או כסא גלגלים חשמלי?

 

ההחלטה בין בחירת כסא גלגלים ידני או כסא גלגלים חשמלי תלויה במידה רבה ביכולות של המשתמש הקשיש. אם לקשיש יש כוח ושליטה בזרועות ובגו ושיווי משקל טוב, אזי אפשר להשתמש בכסא גלגלים ידני אותו ניתן לנייד באופן עצמאי. אם הם פחות עצמאיים וצריכים לנסוע באופן קבוע, כסא גלגלים חשמלי הוא אופציה טובה עבורם.
ההחלטה מתקבלת לרוב על ידי מי שיטפל במשתמש הקשיש. אם לקשיש יש איזון טוב אך אינו מסוגל להניע את כסא הגלגלים בעצמו, ניתן לבחור בכסא גלגלים עם גלגלי מעבר להובלה על ידי מטפל. זוהי אפשרות טובה לשימוש יומיומי יחד עם סיוע של מטפל. אם למשתמש הקשיש אין מישהו שיכול לעזור לו, כסא גלגלים חשמלי לניידות עצמאית עשוי להיות בחירה טובה יותר.

 


מה עוד כדאי לקחת בחשבון לפני רכישת כסא גלגלים לקשישים?

 

הגורם החשוב ביותר הוא מידת הניידות שיש למשתמש הקשיש. במקרה של אנשים מבוגרים, חיוני לזכור כי רמת הניידות יורדת ברוב המקרים. זו הסיבה שרצוי לבחור בכסא גלגלים שיכול להתאים את עצמו לשלבים של אובדן הניידות המתקדם שהקשיש עלול לסבול ממנו.

מוזמנים לבדוק את FLEXX- כיסא גלגלים אדפטיבי

רוצים לקבל מידע נוסף או להתייעץ עם הצוות המקצועי שלנו? פנו כבר עכשיו

 

התאמה מושלמת של כסא גלגלים במיוחד בשבילך

 

בעת בחירת כסא גלגלים, חשוב לקחת בחשבון את כל צרכי המשתמש. זה כולל את מדידות הגוף, פרוגנוזה, אורח חיים ותקציב. אם אתה עדיין לא בטוח לגבי כסא גלגלים או שיש לך שאלות לגבי איזה כסא גלגלים לבחור, אתה יכול לפנות לנציגי המכירות של חברת אר-קיור מדיקל ונשמח לסייע.

כסאות הגלגלים ניתנים לרכישה ו/או השכרה.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו