מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

כריות אוויר לישיבה הן כלי חשוב למניעה וטיפול בפצעי לחץ

החיים על כיסא גלגלים רצופים באתגרים רבים, הן פיזיים והן חברתיים. האתגרים הפיזיים מגוונים החל מהיכולת להתנייד ממקום למקום ללא סיוע ועד כאבים בגוף הנוצרים לאור המצב החדש. אולם לצד אתגרים אלה קיימות סכנות רפואיות ובריאותיות אשר הזנחתם לאורך זמן עלולה לייצר פצעים קשים לריפוי בקרב מרותקים.

 

 

פצעי לחץ – ניתן למנוע!
פצעי לחץ הינם פצעים הנוצרים כתוצאה מלחץ ממושך על רקמות הגוף. הם נפוצים בקרב אנשים המוגבלים בתנועתם או מרותקים ונמצאים בישיבה או שכיבה ממושכת ללא יכולת לנוע באופן עצמאי, כגון מרותקי כיסא גלגלים. פצעי לחץ מסוכנים ופוגמים משמעותית באיכות החיים של המטופלים שכן הם עלולים לגרום לכאבים, זיהומים ואף למוות.

 

 

כריות למניעת פצעי לחץ
כריות מיוחדות למניעת פצעי לחץ הן כלי חשוב למניעת פצעי לחץ ובסיוע להחלמה מפצעי לחץ בהמשך למערך טיפולי. הכריות שומרות על בריאותם של מרותקי כיסא גלגלים ומתוכננות לחלק את הלחץ על הרקמות באופן שווה ובכך להפחית את הסיכון להיווצרות פצעים וכן לשפר את איכות חייהם שם המטופלים.

 

 

סוגים של כריות למניעת פצעי לחץ

כריות ספוג: כריות אלו עשויות מספוג מיוחד בעל צפיפות משתנה, המסייע לפזר את לחץ הגוף באופן שווה.

- כריות ג'ל: כריות אלו מכילות ג'ל נוזלי, המסתגל לצורת הגוף ומפחית את הלחץ על אזורים רגישים.
- כריות אוויר: כריות אלו מתמלאות באוויר וניתן לכוונן את לחץ האוויר בהתאם לצורך.
- כריות סיליקון: כריות אלו עשויות מסיליקון רך וגמיש, המסייע להפחית את החיכוך והלחץ על העור.

 

 

כיצד בוחרים כרית אוויר מתאימה לכיסא הגלגלים?
בחירת הכרית המתאימה חשובה ביותר ליעילותה במניעת פצעי לחץ. יש להתייעץ עם איש מקצוע, כגון רופא, פיזיותרפיסט או מרפא בעיסוק, כדי לבחור את הכרית המתאימה ביותר לצרכים האישיים שלכם. חברת אר-קיור מדיקל מזמינה אתכם להתייעץ עם הצוות המקצועי  שלה בנושא עוד היום ולבצע התאמה של כרית לכיסא הגלגלים בצורה מותאמת לצרכים שלכם.

 


טיפים למניעת פצעי לחץ למרותקי כיסא!
שינוי תנוחה:
חשוב לשנות תנוחה באופן קבוע, לפחות כל שעתיים
הקפדה על ההיגיינה של המטופל: יש לשמור על עור נקי ויבש
בדיקה יומית של העור: חשוב לבדוק את העור באופן יומי, ולחפש סימנים ראשונים של פצעי לחץ

 

 

כריות מיוחדות למניעת פצעי לחץ הן אביזר חשוב להגנה על בריאותם של מרותקי כיסא גלגלים תוך שיפור משמעותי באיכות החיים שלהם ובנוחות. בחירת הכרית המתאימה והקפדה על טיפים נוספים למניעת פצעי לחץ יכולות לסייע רבות במניעת פצעים אלו ולשפר את איכות החיים.

 


צוות ארקיור מדיקל עומד לרשותכם בכל נושא תוך התאמת כרית, מזרון, כיסא גלגלים וכן גם טיפול ייעודי לפצעי החץ שכבר נוצרו – צרו איתנו קשר עוד היום ונסייע בייעוץ וליווי >>>

לקוחותינו