מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

האם אפשר להשתזף עם צלקת?

חשיפת העור לשמש במינון הנכון היא טובה לבריאות ובעיקר לעור אשר מקבל מכך ויטמין D. לעומת זאת חשיפה מוגברת ובלתי מבוקרת יכולה להזיק, להגדיל את הסיכון לסרטן העור ואף להשפיע על המראה של צלקות.

נזקי קרינת UV מהווים בעיה רצינית עבור הגוף והם יכולים לגרום לסיבוכים לכל החיים, אם לא נתגונן בהתאם, אחד הסיבוכים הפחות ידועים של חשיפה לשמש הוא ההשפעה השלילית שיש לחשיפה זו על צלקות בפנים, בעיקר צלקות חדשות שעוד לא נרפאו. לכן אם היה לכם ספק, לפניכם כל הסיבות למרוח מקדם הגנה בכל ימות השנה.

 

>> למידע נוסף על ניוג'ל לטיפול בצלקות פנים חייגו >> 08-3760020 או לחצו כאן

 

מה קורה כאשר צלקת חשופה לקרינת UV?

ככל שהצלקת "טרייה" יותר כך היא תהיה יותר פגיעה בפני חשיפה לקרני ה- UV החזקות של השמש. הקרניים האולטרה סגולות רק יריעות סיליקון לצלקתיוסיפו לפגוע בצלקת החדשה, במיוחד אם היא עדיין ורודה ונמצאת בשלבי ריפוי. לצלקת שנמצאת בשלבים אלו הרבה יותר קל להישרף מאשר אזורים בעור אשר אינם מצולקים, לכן אם אתם מאפשרים לצלקת חדשה להיות חשופה שעות רבות לשמש, קחו בחשבון שחשיפה זו עשויה לגרום לדלקת ברקמת הריפוי ולפיגמנטציה בתוך הצלקת. יש לציין כי הפרעה דלקתית של העור נפוצה יותר אצל בעלי עור כהה אולם זה יכול לקרות לכולם וכאשר החשיפה ממושכת, התוצאות עשויות להיות בלתי הפיכות.

 

כיצד להגן על הצלקת מפני השמש?

חשיפה מוגברת עלולה לפגוע בתהליך הריפוי של הצלקת, להוביל לפיגמנטציה בעור, תופעה שעשויה ללוות אתכם לאורך שנים. לכן אם יש לכם צלקות, מוטב להגן עליהן מפני השמש בכל ימות השנה, קל וחומר בעונת הקיץ החמה. אחת הדרכים לעשות כן היא על ידי מריחת קרם הגנה. עם זאת חשוב לחפש קרם איכותי תוך התייחסות למשתנים הבאים:

  • SPF
    ה-FDA מגדיר עד כמה ה- SPF יכול להגן עליכם מפני קרינת השמש. למעשה מספר ה- SPF שמופיע על התווית מצביע על כמה קרינת UV המוצר יכול לסנן. לדוגמה SPF 15 יכול לסנן 93% מקרינת השמש בעוד ש- SPF 30 יכול לסנן 97%. ההמלצה היא להשתמש במקדם הגנה SPF 30 ומעלה.
     
  • ספקטרום
    הדבר הנוסף אליו יש לשים לב הוא הספקטרום. חפשו על התווית האם הספקטרום רחב או מלא. המשמעות של ספקטרום מלא או רחב היא שמקדם ההגנה יכול להגן על העור שלכם גם מקרניים אולטרה סגולות מסוג A (UVA) וגם מקרניים אולטרה סגולות מסוג B (UVB). שני הסוגים הללו עשויים לגרום להופעת הפיגמנטציה הפוסט דלקתית שהוזכרה קודם לכן.

כיסוי

דרך נוספת להגן על הצלקת היא באמצעות כיסוי, כלומר על ידי בגדים, תחבושות ועוד. כמו כן, ישנם מוצרים היעילים למטרה זו בדיוק, כמו למשל קו מוצרי ניוג'ל (NEWGEL)  להגנה על צלקות מפני השמש ובעת ובעונה אחת גם לסייע לתהליך הריפוי.  משחת סיליקון לצלקת עם מקדם הגנה

 

מוצרי סיליקון להגנה על צלקות

כבר מעל 30 שנה שג'ל סיליקון משמש לטיפול לא פולשני בצלקות, תוך הפעלת מנגנונים שונים ומרובים במטרה לעזור לצלקות להירפא, החל בתוספת לחות ועד מזעור הסיכון של זיהום חיידקי. אמצעי ההגנה שצוינו לעיל יסייעו להגן על צלקות מפני קרינת UV והם מגבירים את הסיכוי שהצלקת תתמזג עם העור ברגע שהיא נרפאת לחלוטין. כמו כן כדי לעזור לצלקות להירפא ועל מנת שהיא תהפוך לחלקה ככל האפשר, מומלץ לנסות את יריעות הסיליקון לצלקות על סוגיהן , שהוכחו קלינית כיעילות לשיפור המראה של צלקות מסוגים שונים.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו