מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

צלקות אצל ילדים – מה עושים?

 

ילדים משחקים, מטפסים, רצים וקופצים, ולכן גם נוטים להיחבל, להישרט ולהיפצע. כמובן שמרבית הפציעות חולפות מבלי להותיר סימן, יש כאלו המותירות אחריהן צלקות, מגרדות, בולטות ובגוונים שונים. אם הצלקות האלו לא יטופלו כמו שצריך ובזמן, הן עלולות להיוותר באופן בולט על העור וללוות את הילד גם לבגרותו.

 

צלקות ושכיחותן בקרב ילדים

 

צלקות הן תוצר לוואי של מנגנון ריפוי טבעי. במקום הפציעה הגוף פורש רשת של סיבי חלבון קולגן, המשקמים את הרקמה הפגועה ויוצרים חדשה במקומה. יחד עם זאת, הגוף אינו מסוגל לשחזר באופן מדויק את רקמת העור החסרה, ולכן בייחוד בפציעות רציניות רקמת העור החדשה מקבלת חזות, גוון ומרקם שונים מאלו של רקמת העור שלידה, מה שניכר כצלקת.

 

מכיוון שאורח חייהם של ילדים כרוך בהרבה פגיעות, חבלות ופציעות, לא אחת נוצרות צלקות שיכולות להיות בולטות במיוחד אם מדובר בצלקת בפנים אצל ילדים, עם גוון עור שונה, ולעיתים אף כאלו שכואבות ומגרדות. למעשה, כשלושים וחמישה אחוז מהילדים בחדרי המיון ובאשפוז בבתי חולים, מגיעים לשם עקב פציעות שנגרמו מנפילות. בנוסף, לשליש מהילדים בארץ יש צלקות שמקורן בנפילות ופציעות, וזאת במגוון גדלים ומקומות.

 

הבעייתיות של צלקות בקרב ילדים

 

כמו אצל מבוגרים, כך גם אצל ילדים גורמות צלקות (ובייחוד במקומות גלויים, בולטות וגדולות) לתחושות של חוסר נוחות, מבוכה וחוסר בטחון במראה. כתוצאה מכך, ילדים עם צלקות מתרחקים ממצבים המצריכים לחשוף את הצלקות, כמו בים או בבריכה. כמו כן,  צלקת במקום גלוי, כגון צלקת בפנים אצל ילדים, נוטה לרגישות ולפגיעות חברתית ומנסה להימנע ממצבים חברתיים שיעוררו מבוכה ובושה. יתר על כן, במקרה של צלקת הגורמת לחוסר נוחות, ילדים עלולים לפתח נטייה המגבילה את טווח התנועה שלהם כדי למנוע גירוי של הצלקת.

 

טיפול בצלקות אצל ילדים

 

אמנם לילדים יש צלקות קטנות שנעלמות עם הזמן, אך יש צלקות אחרות שנותרות לזמן ממושך ואף לכל החיים, בין אם מדובר בצלקות גדולה, או בעור שיש לו נטייה להותיר צלקות. אז חשוב לדעת כי ניתן לטפל בצלקות באופן התורם משמעותית להקטנת ואף להעלמת צלקות אצל ילדים.
עם זאת, על מנת לייעל את סיכויי העלמת הצלקת, כדאי שלא לחכות יותר מידי זמן, אלא לטפל במקום כבר לאחר שהפצע נסגר, הגלד נשר והעור באזור הפציעה יבש וסגור.

 

טיפול מומלץ לצלקות ילדים עם ג'ל סיליקון

 

מבין שיטות הטיפול לצלקות אצל ילדים, מומלץ להשתמש בתכשירים המכילים ג ל סילקון לצלקות, מאה אחוז סיליקון רפואי, שהתכונות שלו מסייעות בהאצת תהליכי שיקום, טשטוש והעלמת צלקות. במקרה של צלקת אדומה אבנורמלית, קשה ומוגבהת, כדאי לשלב את הטיפול עם יריעות סיליקון לצלקות, שעשויות אף הן ממאה אחוז סיליקון רפואי. היריעות מפעילות על אזור הצלקת לחץ עדין וקבוע תוך חדירה של חמצן ולחות, דבר המונע יצירה צלקת נוקשה ובולטת. בנוסף, במקרה של צלקת קלואידית החורגת וגדלה מעבר לגבולות של הפצע המקורי, שימוש בג'ל סיליקון בשילוב עם יריעות  הסיליקון יהיה יעיל במיוחד. 

 

+Newgel היא הסדרה המתקדמת ביותר לטיפול בצלקות, 100% סיליקון רפואי. הסדרה פותחה על ידי רופאים והוכחה כבעלת יכולת להפחית, לטשטש ולהחליק צלקות חדשות וישנות. סדרת +NewGel היא הטיפול הבטוח והיעיל לטיפול במגוון סוגי צלקות. המוצרים בסדרה מסייעים בהשטחה, הבהרה, צמצום וטשטוש צלקות חדשות וישנות. 

 

ליעוץ ופרטים נוספים - פנו אלינו >>> לחצו כאן

לרכישה באתר ניוג'ל - לחצו כאן

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו