מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

לפני ואחרי ניתוח להחלפת מפרק- כיצד למנוע זיהומים ולאילו דגשים כדאי לשים לב?

לעיתים עקב חבלה, מחלה או תהליכים טבעיים דוגמת ההזדקנות, חלה שחיקה והרס של הסחוס. שחיקה זו מובילה לקושי, כאב ואי נוחות. הרס של סחוס מתבטא בחיכוך עצם הירך בעצמות האגן, התפתחות דלקת מקומית, כאב עז, ומוגבלות משמעותית של תנועתיות המפרק.
החלפת מפרק הינו ניתוח במהלכו מוכנס שתל מלאכותי במקום המפרק הטבעי. הניתוחים השכיחים ביותר בתחום המפרקים הינם הברך והירך.


שבר במרפק


שבר במרפק, Elbow fractures, הוא הגדרה כוללת למספר רב של סוגי שברים השונים זה מזה בדרגת החומרה, בסוג הטיפול ובמהלך השיקום. במקרה של בפרק יש צורך בשמירה על המבנה האנטומי המדויק של כל חלקי הפרק וזאת כדי להשיג תנועה מלאה. לכן שבר במרפק לרוב יוביל לניתוח החזרה מדויק של חלקי השבר.
קיבוע של שבר במרפק חייב להיות יציב כדי לאפשר תנועה במרפק מיד לאחר הניתוח. חוסר תנועה לזמן ממושך, כמו קיבוע ארוך בגבס, יכול למנוע השגת טווח תנועה פונקציונאלי באזור לאחר הניתוח. 


מהן הסיבות לפגיעה במפרק ולהחלפת מפרק?


אוסטאוארטריטיס
ארטריטיס דלקתי
פגם מולד

 

טיפול ושיקום לאחר ניתוח


ניתוח להחלפת מפרק ירך או אחר, אמור להפחית את הכאבים ולשפר את התפקוד, הטיפול לאחר ניתוח החלפת מפרק מתחיל שעות ספורות לאחר הניתוח, זאת תוך שמירה על התנועתיות ותרגול תרגילי פיזיותרפיה, לימוד הליכה מחדש בטווח זמן קצר יחסית לאחר הניתוח.


כדורים נגד כאבים ניתנים באופן שגרתי לאחר ניתוח החלפת המפרק ועם הזמן יורדים במינון התרופות באופן הדרגתי. 


מיד לאחר הניתוח להחלפת המפרק מתחילים ללכת כדי לנסות ולהחזיר את המטופל לתפקוד נורמלי מהר ככל שניתן. תחילה מתרגלים הליכה על הליכון וככל שהזמן עובר ועם השיפור בעזרת התרגול הפיזיותרפי ניתן לעבור להליכה עם מקל ובהמשך להליכה רגילה ויציבה ללא כל אמצעי עזר. 

 

הליך השיקום יכול לקחת עד שנה.

 

 

מניעת זיהומים לפני ואחרי ניתוח – המוצרים שילחמו בסיכוי לזיהום!

 

המלחמה כנגד פתוגנים מחוללי מחלה מביא לפיתוחים וחומרים חדשים שיסייעו במניעת התפשטות של חיידקים, וירוסים, נבגים, פטריות וכדומה.

מאז ומתמיד, ובמיוחד בעידן הנוכחי בו מחולל וירוס הקורונה (COVID-19)  את המגפה של המאה 21  - השמירה על בריאות הצוותים והמטופלים, הינו אחד מהשיקולים בבחירת חומרי חיטוי.

ולכן, מניעת זיהומים בבתי חולים ומוסדות רפואיים הינו אחד התחומים החשובים כיום בישראל.


הטכנולוגיות המתקדמות היום יכולות למנוע ולהגן מפני זיהומים לפני או אחרי ניתוח, כך למשל ניתן למנוע זיהומים בדם מהכנסת צנתרים  על ידי דיסק ספוגי היפואלגרני המכיל כלורהקסידין למניעת זיהומים בדם הנובעים מהכנסת צנתר מרכזי וזיהומי צנתרים אחרים (CRBSI).


אר-קיור מדיקל משווקת מגוון טכנולוגיות, חומרי חיטוי וניקוי לגוף, לציוד רפואי לאוויר ולמשטחי עבודה. המוצרים אותם אנו משווקים מיוצרים ע"י היצרניות המובילות בעולם בתחום של מניעת זיהומים (Infection Control).

 

מאמר שפורסם ב- June 21, 2016 Journal of Antimicrobial Chemotherapy


Efficacy of octenidine against antibiotic-resistant Staphylococcus aureus epidemic clones


בדק את היעילות של Octenidine והראה כי הוא היה יעיל לאחר זמן קצר נגד אפידמיות לדוגמא MRSA אוקטינלין הוא אנטיבקטריאלי  בטוח בשימוש עם סיכון נמוך להתפתחות עמידות אליו.

 

מחקר אחר:


Antimicrobial activity of octenidine against multidrug-resistant Gram-negative pathogens שפורסם ב- 2017 מצא כי אוקטינידין יעיל מאוד נגד פתוגנים גרם שליליים תוך זמן קצר.

 

אנו מביאים את הידע והמומחיות בתחום מניעת זיהומים לכלל השוק המוסדי בישראל.
מוצרינו משווקים למשרד הבריאות, קופות החולים, בתי אבות ובתי חולים וללקוחות הקצה בישראל.
אם אתם נמצאים לפני או אחרי ניתוח ורוצים למטב את הסיכוי למניעת הזיהום פנו אלינו עוד היום!

 

להתייעצות עם אורטופד לפני ניתוח פנו אלינו עוד היום: 03-5329157 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם 

למידע נוסף חייגו: 03-5329157 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם -> לחצ/י כאן להשארת פרטים לחזרה

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו