מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

כסא גלגלים ארגונומי וחשיבותו לאיכות החיים

אנשים  הנעזרים בכיסאות גלגלים לזמנים ממושכים לאורך היום, מצויים בסיכון לפיתוח פצעי לחץ. מדובר פצעים שיכולים להתפתח ולהחמיר מהר מאוד, לעיתים אף בפרק זמן של מספר שעות, אך לעומת זאת ההחלמה מהם הינה ממושכת, יקרה וכרוכה בכאבים וסבל רב. על כן, ישנה חשיבות רבה לבחירה נכונה של כסא גלגלים המתאים למבנה גופו של המשתמש ולמשקלו, תוך התייחסות לפיזור לחצים על הכיסא ומכאן הלחצים שמופעלים בחזרה על הגוף.

 

חשיבותו של כסא ארגונומי

 

בשנים האחרונות נכנסו חידושים ופיתוחים רבים לעולם כסאות הגלגלים, וכיום ניתן למצוא כיסאות הרבה יותר ארגונומיים ונוחים מבעבר, קלי משקל ועם מערכות הושבה מתאימות היטב לצרכי המשתמשים. זאת, לרבות מערכות אקטיביות לשחרור לחצים שהישבן מפעיל בזמנים שונים. מובן שישנה חשיבות גדולה מאוד לבחירת כיסא גלגלים ארגונומי, המשפיע באופן מהותי על שורה ארוכה של היבטים. בין היתר, כסא קל משקל ובעל יכולות תמרון גבוהה מעניק רמה טובה בהרבה של ניידות למטופל בביתו ובמקומות אחרים, וכך גם במידת הצורך לאנשים המטפלים בו. כסאות קלים נוחים יותר להנעה ממקום למקום, עוברים במפתחים סטנדרטיים ואף צרים יחסית, ניתן להעמיסם בקלות אל תאי המטען של רכבים, וכן הלאה. כיסאות כאלו מתאימים לדיור מוגן ולאנשים פרטיים, נוחים מאוד לשימוש אישי ולהובלה של אנשים.

מלבד זאת, כסא גלגלים ארגונומי יכול להקטין משמעותית את הסיכון לפצעי לחץ, הנוצרים עקב ירידה באספקת הדם והחמצן לאזורי הגוף ביחד עם חיכוכים של האזור מול מצע כסא הגלגלים. תכנון ועיצוב נכון של הכיסא גם ישפרו מאוד את מידת הנוחות של המשתמש ואת הביטחון שהוא חש על הכיסא, דבר התורם לאיכות החיים באופן מיידי וישיר.

 

המלצות על כיסא גלגלים בשבילך:

 

לפניכם מספר דוגמאות לכיסאות גלגלים איכותיים, ארגונומיים, קלי משקל ומומלצים:

    • S-ERGO 125 – זהו כסא גלגלים ארגונומי עם צורה מיוחדת של האותS המקנה ישיבה בטוחה ונוחה ומונע החלקה. לכיסא יש משענות ידיים נוחות שאותן ניתן להסיר בקלות על מנת לשבת בנוחות לצד שולחן או להעברה, ויש לו גם דפנות מתקוממות למעבר קל במקומות צרים. כמו כן, חישוקי היד שלו מספקים ניידות מרבית ונוחות טובה יותר, עם הנעה ובלימה יעילות. הריפוד הינו כפול ונעים למגע, וניתן להסיר ולכבס אותו בהתאם לצורך. מעבר לכך, מדובר בכסא חזק מאוד עם שלדה כפולה ועומד במבחני בטיחות לנסיעה ברכב, אך הוא שוקל רק 9 ק"ג ללא הידיות והגלגלים, מתקפל ומתפרק בקלות וניתן להכניסו לכל תא מטען.
    • ERGO LITE – זהו כיסא הגלגלים הקל ביותר בארץ שנבחר בשנת 2020 למוצר השנה באירופה. מדובר בכיסא אולטרא קל במשקל של 8.6 ק"ג בלבד, מתקפל בקלות ונוח להעלאה לתוך כל תא מטען. הוא מגיע בעיצוב ארגונומי ייחודי התורם ליציבות המשתמש ומונע החלקה, ובכך גם מסייע במניעת היווצרות פצעים. לצד משקלו ונוחות התפעול הרבה, זהו גם כיסא חזק ויציב העומד במבחני הבטיחות לנסיעה ברכב ואפשר לעשות בו שימוש ברכב הסעות מתאים.

 

מניעת פצעי לחץ

 

לבסוף, חשוב להדגיש שעל מנת לסייע במניעה של פצעי לחץ למשתמשי כיסאות גלגלים חובה להשתמש באופן קבוע בכריות ישיבה ייחודיות המיועדות למניעת פצעי לחץ באמצעות פיזור הלחצים בעת הישיבה ובנוסף מקנות נוחות רבה יותר למטופל.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו