מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

צלקות לאחר נגע בעור

לא פעם, לאחר הסרת שומה מהפנים או מהצוואר, את מקומה תופסת צלקת בולטת ומכוערת. במילים אחרות, מבעיה אסתטית אחת עברנו לאחרת. אבל אין זה צו הגורל. חשוב לדעת שבימינו קיימים פתרונות יעילים לטיפול בצלקות לאחר הסרת נגעי עור, שאינם חייבים להיות כירורגיים.

 

נגעי עור והצורך בהסרתם

 

נגעי עור הם תופעה נפוצה המתייחסת לתצורות שונות של העור, כמו נקודות חן, שומות ויבלות. נגעים אלו עלולים להוות בעיה מכאנית (למשל חוסר נוחות בלבישת חזייה, הרכבת משקפיים או ענידת שרשרת). וכשהם גם גדולים ובולטים והם יכולים להיות  בעיה אסטטית, בייחוד כאשר הם נמצאים במקומות גלויים כמו הפנים או הצוואר. ולמרות שמרבית נגעי העור הינם שפירים, יש מקרים בהם מתגלים נגעים טרום ממאירים או ממאירים, אשר קיים צורך בהסרתם מסיבות בריאותיות.

 

תהליך הסרת נגעי עור

 

בטרם הסרת נגעי עור, גם אם אין חשד לממאירות, כדאי לבצע בדיקה שמטרתה לברר אם מדובר בנגע שפיר או ממאיר. במידה ועולה חשד לנגע ממאיר, יש לכרות אותו בהרדמה מקומית על ידי חתך זעיר ועם תפרים פנימיים שאינם נדרשים בהסרה. החלק שנכרת יועבר לביופסיה. 
לאחר ההסרה של הנגע האזור נתפר בדרך כלל באמצעות תפרים פנימיים, שיטה זו מובילה ליצירת צלקת בולטת וגדולה, יותר ארוכה מנגע העור המקורי.

קיימות  אפשרות נוספת להסרת נגעים, באמצעות שימוש  גילוח הנגע בסכין מנתחים. בשיטה זו הנגע מגולח מבסיסו ושוליו נצרבים עם מחט חשמלית, מה שמפחית את גודל הצלקת. הסרה זו מובילה לקבלת צלקת שקועה או עם גוון יותר בהיר מהעור שסביבה, ולגלד שנושר אחרי מספר שבועות.

בנוסף ניתן להסיר נגעים בעור גם עם חנקן נוזלי המקפיא את הנגע והורג את תאיו, דבר המוביל להתפתחות של כוויות קור ושלפוחיות, ולגלד שנושר תוך מספר שבועות. יחד עם זאת, הטיפול הזה עלול להותיר צלקת לבנה. מעבר לכך, ניתן להסיר נגעים עם צריבה בלייזר או עם חומרים כימיים שונים המסופקים כמשחות.

 

בעיית צלקות לאחרי הסרת נגע

 

בכל שיטה בה בוחרים להסיר נגעי עור, תמיד תישאר אחרי ההסרה צלקת, שגודלה משתנה בהתאם לגודל הנגע, שיטת ההסרה ואופי ההחלמה של עור המטופל. הצלקת יכולה להיות לבנה או אדומה, בולטת או שקועה, נוקשה וכדומה, ומובן שהיא מהווה פגם אסתטי. כנגד בעיה זו מוצעים טיפולים, ובהם גם כאלו המובילים ביעילות לטשטוש של צלקות אחרי הסרת נגעים.

 

ג'ל סיליקון להעלמת צלקות לאחר נגע בעור

 

למי שהסיר נגע בעור ונותרה לו צלקת כדאי להכיר את סדרת ניוג'ל.
הסדרה המתקדמת לטיפול בצלקות ומבוססת על 100% סיליקון רפואי.
Newgel+  ג'ל הסיליקון, יעיל ובטוח לשימוש שהוכח כמסייע בהפחתת, החלקת וטשטוש של צלקות ישנות וחדשות, לרבות צלקות שמקורן בנגעי עור. בסדרה ניתן להשיג גם ניוג'ל הג'ל המכיל סיליקון רפואי בתוספת הגנה מהשמש עם מקדם הגנה SPF 30 המגן על העור המטופל מפני נזקי השמש.

 

הג'ל עצמו שקוף, מתייבש במהירות וניתן למרוח עליו איפור. בכדי להעצים את התוצאות, מומלץ לשלב את הטיפול עם יריעות סיליקון לשימוש בלילה או בשעות היום כשנמצאים בבית, כאשר אחרי הסרתן מורחים את הג'ל. בכל מקרה, השימוש בניוג'ל ג'ל סיליקון פשוט וקל, ונעשה באמצעות שטיפת האזור של הצלקת עם סבון ומים, ייבושה ומריחה של מעט ג'ל על גבי הצלקת, ולאחר עיסוי של כשתי דקות עד ייבוש של הג'ל.

 

לפרטים נוספים על פתרונות לטשטוש צלקות אחרי הסרת נגעי עור, הנכם מוזמנים ליצור קשר הצוות המקצועי של ארקיור מדיקל.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו