מהו כיב וורידי ?

 

כיב ורידי הינו פצע פתוח הנובע מאי ספיקה כרונית בורידים. ורידים המעבירים דם אל הלב מבצעים פעולה המשלבת מספר מנגנונים כגון, כיווץ שרירים, שאיבת דם מהנימים והפעלת לחץ על השסתומים.
לעיתים מנגנון זה נפגע והשסתומים כושלים בפעולתם, כתוצאה מכך הרקמות, בעיקר אלו הרחוקות מהלב מקבלות פחות דם וחומרים מזינים.


הסיבות שיכולות לגרום לכשל או פגיעה בפעולה תקינה של הורידים הן: השמנה, לחץ דם גבוה, אי ספיקה ורידית, מספר רב של הריונות, עבר ניתוחי, שבר או פציעה, גיל מבוגר או קושי בניידות.
כיב ורידי יהיה ממוקם בדרך כלל מעל הקרסול, בחלק הפנימי של הרגל, ומאופיין בפיגמנטציה חומה בשוק וסביב הקרסול, בצקת והפרשה. לרוב הכיב יהיה שטחי ובעל גבולות בלתי אחידים, והעור סביבו יהיה קשה, סיבי ולח בשל נוכחות בצקת.


חברת אר-קיור מדיקל מאמינה כי בפצעים קשיי ריפוי יש לטפל באופן בלתי מתפשר, בעזרת אבחון וטיפול נכון מידי אחיות ורופאים מומחים, איזון מחלות רקע, הענות לטיפול ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.


טיפול בכיב וורידי - אפשרויות טיפול

 

OCTENILIN אוקטנילין
תמיסה לשטיפת פצעים. יעיל כנגד חיידקים וביופילם, אינו מזיק לחיידקים טובים.


SILVERCEL סילברסל
חבישה אקטיבית לטיפול בפצע מזוהם. חבישה אנטיבקטריאלית המכילה אצות, סיבים ויוני כסף. היחידה שמאפשרת שחרור הדרגתי של יוני הכסף להגנה וטיפול אנטי מיקרובקטריאלי לכל אורך הטיפול.


TIELLE PLUS/ XTRA טיאל פלוס / אקסטרה
חבישה משנית לסגירת הפצע ועוזרת למנוע זיהומים. חבישת הידרופולימר ייחודית, PLUS עם שולים דביקים, XTRA ללא דבק הניתן לגזירה, כולאת ונועלת הפרשות ומקטינה סיכון למסרציה.


CAVILON קאבילון
נוזל היוצר שכבת הגנה של פולימר סיליקוני שקוף, היוצרת כיסוי אחיד ומגנה על העור. החומר עוזר במניעת נזק לעור בעת החלפת חבישות.


PROMOGRAN פרומוגרן
חבישה אקטיבית המכילה קולגן ותאית לפצע תקוע שאינו מזוהם שאינו מתקדם להחלמה. החומר בחבישה מעודד גרנולציה והגנה על גורמי גדילה.


NATROX נטרוקס

טיפול בחמצן מקומי טהור, המאפשר זרימת חמצן ולחות באופן עיקבי למיטת הפצע ובכך מקדם את הפצע לריפוי וסגירה. מקדם "פצעים תקועים" לריפוי.

 

לא מצאתם פתרון לפצע שלכם? התייעצו איתנו! 03-5329157

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו