מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

מהן היתרונות בשימוש בכרית אוויר לישיבה?

פצעי לחץ עלולים להתפתח לא רק בעקבות שכיבה ממושכת, אלא גם עקב ישיבה ממושכת שבה יש סיכון להתפתחות פצעים באזור הגב, האגן והירכיים. עבור התנוחה הזו מוצעים בשוק סוגים שונים של כריות ישיבה מיוחדות, ביניהם בולט מקומן של כריות אוויר איכותיות כפי שמציעה אר- קיור מדיקל. כריות אלו מציגות כמה יתרונות מהותיים במניעת והתמודדות עם פצעי לחץ, ועל כך בשורות הבאות.

 

מאפיינים של כרית אוויר

 

בכדי להבין את היתרונות של כריות אוויר לישיבה למניעת פצעי לחץ, יש תחילה להכיר את מאפייניהן של כריות אלו. מדובר בכריות בעלות מבנה המשלב שכבה של ספוג יציב ונוח שמעוצב בהתאם לגוף המטופל, ומעליו שכבה של תאי אוויר התורמת לפיזור לחצים.

 

הכריות מוצעות בשוק במגוון מידות ודגמים. למשל, ניתן למצוא כריות אוויר עם מנגנון ייחודי המאפשר לווסת את הלחץ שבין שכבת האוויר לספוג, ובכך לספק התאמה אישית עוד יותר מדויקת לצרכי ונתוני המטופל. כמו כן, ניתן למצוא כריות עם כיסוי מיוחד המנדף זיעה ומקטין סכנה של שפשוף וקריעת העור, ויש גם דגמי כריות אוויר בעלות מנגנון מתקדם וחכם של נעילת תאים ממוקדת, מה שמנטרל אזורי לחץ.

 

היתרונות של כריות אוויר למניעת פצעי לחץ

 

כריות אוויר לישיבה איכותיות מספקות שורה של יתרונות מהותיים למניעת והתמודדות עם פצעי לחץ:

  • הפחתת לחץ על ידי פיזור משקל הגוף- המבנה הייחודי של כריות האוויר מפחית לחץ על אזורים רגישים כמו ירכיים, אגן ועצם הזנב. זאת על ידי פיזור שווה של משקל הגוף, המקטין באופן ניכר את התפתחותם של כיבים ושל פצעי לחץ. מקורו של הפיזור במבנה התאים של הכריות, המצמצם את שטח המגע עם נקודות לחץ גבוהות, מה שהופך אותן מתאימות למי שנמצא בכל רמת סיכון לפצעי לחץ, מנמוכה ועד גבוהה.
  • הקטנת חיכוך- המבנה של תאי האוויר של הכרית, הנפרדים אחד מהשני, מקטין את רמות החיכוך של העור.
  • זרימת דם טובה- הפחתת לחץ על אזורים מועדים במצב ישיבה מסייע בשיפור זרימת הדם באופן יותר חופשי, מה שמונע נזקים לרקמות המובילים להיווצרות של פצעי לחץ.
  • ריפוד כפול- השכבה של האוויר, לצד שכבת הספוג, מעניקות ריפוד כפול המונע לחצים על הגוף ועל עור המטופל.
  • אוורור- המבנה של כריות האוויר, לצד היותן עשויות מחומרים שמנדפים זיעה, מספק רמה גבוהה של אוורור התורמת לוויסות טמפרטורות ומקטינה מצבים של הזעת יתר. הדבר שומר על עור המטופל יבש ונקי ומפחית סיכון להיווצרות פצעי לחץ.
  • רמה טובה של יציבות ותמיכה- מבנה השכבות של כריות אוויר גם מספק רמה גבוהה של יציבות ותמיכה, עם יכולת להתמיד בתנוחות ישיבה נכונות עם עמוד שדרה ישר, אגן מאוזן וירכיים יציבות. יציבה נכונה מסייעת במניעת בעיות בשלד ובשרירים.
  • מעברים- היציבות של שכבת הספוג בכרית האוויר עוזרת במעבר מהכרית ואליה.
  • שיפור הנוחות- הריפוד והמבנה הארגונומי של כריות אוויר משפרים את נוחות הישיבה הממושכת, מקלים על כאבים ומקטינים תחושות של עייפות או חוסר נוחות.
  • התאמה אישית- ניתן למצוא בשוק כריות אוויר במידות שונות המתאימות לכל גודל ומשקל גוף. בנוסף, המבנה של כריות אלו מתאים את עצמו למבנה גוף המטופל, כאשר הן יכולות גם לספק מענה מדויק לאזורים ספציפיים בגוף. בנוסף, הן מאפשרות התאמה אישית של נפח אוויר בתוכן.
  • היגיינה- לצד היותן עשויות מחומרים אנטי בקטריאליים, מדובר בכריות שקל לנקות,  לשטוף ולייבש אותן על הסרת וכיבוס של הכיסוי, מה שמונע הצטברות של חיידקים העלולים לגרום לזיהום בעור.

מעבר לכך, כריות האוויר שאנו מספקים הינן עמידות במיוחד, קלות משקל ונוחות לנשיאה. לפרטים נוספים בנושא ולסיוע בבחירת כרית אוויר מתאימה, הנכם מוזמנים לפנות אל הצוות המקצועי של אר-קיור מדיקל.

 

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו