מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

טיפול בחמצן מקומי- נטרוקס

הטיפול בפצעים כרונים, או פצעים קשיי ריפוי, עשוי להיות ממושך, תובעני וגם יקר. לכן, חשוב להכיר את הטכנולוגיה החדשה בשם נטרוקס שהינה טיפול בחמצן מקומי ועשויה להוביל לצמצום וריפוי הפצעים באופן נוח ומהיר בהרבה מאפשרויות אחרות.

 

כמה מילים על פצעים קשיי ריפוי

פצעים קשיי ריפוי הם כאלו שאינו נרפאים בטווח זמן של כשלושה שבועות ולרוב אינם מחלימים בלי התערבות רפואית. פצעים כאלו עשויים להיווצר ולהישאר עקב סיבות שונות, כגון ריתוק למיטה ומצב תפקודי נמוך, תופעות של תרופות מסוימות, מחלות כגון סוכרת ושל כלי הדם, גיל מבוגר ותזונה לקויה, מערכת חיסונית חלשה ועוד. אחד הגורמים הנפוצים הוא רמות נמוכות של חמצן המגיעות אל האזור הפגע, מה שמהווה סיבה להיווצרות הפצע עצמו ואי החלמה או החלמה איטית מאוד. יתר על כן, כאשר כבר נוצר פצע קשה ריפוי הוא נדרש ליותר מפי 5 כמות חמצן בהשוואה לרקמות רגילות. כאן בדיוק נכנסת הטכנולוגיה של נטרוקס לתמונה.

 

מה זה בעצם נטרוקס

נטרוקס (NATROX) הינה מערכת קומפקטית ניידת עם מחולל חמצן, אשר מספק באופן ישיר חמצן אל הפצע באמצעות צינורית וממברנה, וזאת תחת כיסוי של חבישה מתקדמת לספיחה של הפרשות. טכנולוגיה זו, המאושרת על ידי ה- FDA עבור טיפול בפצע כף רגל סכרתית, פצעי ניתוח שלא מתאחים, פצעי טראומה, כיבים של אי ספיקה ורידית ועוד, מספקת באמצעות המחולל 98% של חמצן טהור ולחות. מלבד תוצאות הריפוי המרשימות, שעליהן יורחב מייד, המערכת מספקת כמה יתרונות חשובים למטופלים.

לטיפול בנטרוקס מגוון יתרונות:

יתרון ראשון - טיפול פשוט בנוחות בבית המטופל.
כאמור, היתרון הראשון הוא שמירה על פשטות הטיפול. את השימוש בנטרוקס ניתן לבצע בצורה פשוטה, יעילה ונוחה בבית המטופל. זאת כמובן לאחר הדרכה וחיבור על ידי אח/ות מומחים לטיפול בפצעים. לאחר מכן יש להחליף את הממברנה והחבישות כל 2-3 ימים.

יתרון בולט נוסף – מכשיר נוח לשימוש ללא הפרעה ניכרת לשגרת החיים
מדובר במכשיר נוח מאוד לשימוש שבזכות מימדיו ומשקלו אפשר לשאתו מתחת לבגדים ולמעשה להמשיך עם שגרת החיים תוך כדי קבלת הטיפול!

 

תוצאות ריפוי מרשימות

הטכנולוגיה של נטרוקס מצויה כבר יותר מחמש שנים בשימוש בישראל, בעלת אישור משרד הבריאות וה- FDA כאמור, ומציגה תוצאות מרשימות בהחלט במחקרים. מדובר בטיפול רציף מסביב לשעון עם חמצן טהור ולחות המסופקים לפצע ותורם לתהליכי הריפוי והאצתם, בין היתר על ידי סיוע למטבוליזם וייצור האנרגיה בתאים, עידוד יצירה של כלי דם חדשים ופעילות נוגדת בקטריות.

הדבר גם נבדק במחקר ישראלי מקיף בן שלוש שנים, בו השתתפו מאה חולים הסובלים מפצעים קשיי ריפוי, אשר במהלך החודשים והשנים האחרונות ניסו ללא הצלחה טיפולים שונים. על פי המחקר, כעבור חמישים ושניים יום רופאו יותר ממחצית הפצעים שטופלו עם נטרוקס, ואילו בפצעים שלא התרפאו לגמרי חל צמצום משמעותי של כשמונים אחוז בשטח. בשורה התחתונה, בהשוואה לשיטות טיפול אחרות הנטרוקס הראה יעילות של פי שמונה עשרה (!) בריפוי פצעים כרוניים.

במחקר ישראלי נוסף אשר פורסם בחודש מאי האחרון במגזין Journal of wound care, השתתפו 200 מטופלים עם פצעים קשיי ריפוי, שטופלו במשך חודש ל-5 שנים בהתאם לפרוטוקול טיפול מקובל ללא הצלחה.
במחקר נמצא כי טיפול בחמצן מקומי על ידי מכשיר הנטרוקס הביא לריפוי של 47 עד 57 אחוזים מהפצעים לאחר 52 ימי טיפול בממוצע.  57% מהפצעים על רקע כף רגל סכרתית החלימו לחלוטין או הצטמצמו ב-90%.

 

תנאי טיפול נאותים

כאמור, אחד היתרונות של נטרוקס עבור פצע סכרתי ופצעים אחרים, הוא נוחות הטיפול הביתי והניטור שמתבצע באופן רצוף. בתוך כך, יש להדגיש את מקומן של החבישות המתקדמות להצלחת הטיפול ולזירוז ההחלמה. מכיוון שהריפוי מצריך בניית רקמות, כלי דם ותאים יש להקפיד על סביבה לחה בעזרת חבישות ייעודיות שגם סופגות את עודף ההפרשות. זאת בנוסף להקפדה על שטיפת הפצע במים וסבון או באוקטנילין בעת החלפת חבישה, וכן הטריות חוזרת להסרת רקמות נמקיות, המפחיתות גם את העומס החיידקי מהפצע.

ניתן להתרשם עוד וללמוד על טכנולוגיית נטרוקס בעמוד: https://www.rcure.co.il/natrox


בריאות שלמה!

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו