מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

טיפול בפצעים בעזרת חבישות אנטיבקטריאליות שונות

גורם סיכון מרכזי בפצעים כרוניים ואקוטיים הינו זיהומים, הנגרמים מחיידקים ופתוגנים נוספים. בדיוק מסיבה זו מושם דגש מיוחד על כל הקשור לסביבה ההיגיינית, בין אם מדובר בפצע שמקורו בניתוח ובין אם מדובר בפצע קשה ריפוי כגון פצע לחץ. למרבה הצער, זיהומים כאלו מאוד נפוצים ועלולים להיגרם במהירות, אך תוצאותיהם קשות ועלולות להתבטא בתסמינים שונים, החל בחום ונפיחות, ועד לנמק ולסכנת חיים. חלק בלתי נפרד מהטיפול בפצעים הן חבישות אנטיבקטיריאליות בעלות מאפיינים שונים, ובשורות הבאות תוסבר חשיבותן ויובאו מספר דוגמאות.

 

חבישות אנטיבקטריאליות לפצעים ניתוחיים

 

ניתוחים הינם הליכים פולשניים שבהם נפגמת במכוון שלמות העור למען הטבת מצב המטופל. מטבע הדברים, חשיפת רקמות הגוף היותר עמוקות לחדירת חיידקים ופתוגנים מעלה באופן משמעותי את הסיכון לזיהום, והדבר נכון גם בשבועות שלאחר מכן – במיוחד אם הפצע אינו מטופל כיאות ואינו עובר ריפוי מלא. לפיכך, ישנן פרוצדורות מומלצות הנוגעות הן להכנה לקראת הניתוח, הן לניתוח עצמו והן לטיפול בפצע אחרי ההליך. זאת על פי פרמטרים שונים ובראשם מצבו של המטופל והימצאותו בקבוצת סיכון לפיתוח זיהומים.

 

חשיבותה של חבישה וחשיבותן של חבישות אנטי בקטריאליות בפרט בטיפול בפצעים ניתוחיים, הן לספוג את ההפרשות מהפצע, למנוע התפתחות זיהום מקומי ולהפחית סיכונים להיווצרות שלפוחיות משולי הפצע, תוך שהן יוצרות סביבה היגיינית ומונעות כניסת חיידקים ופתוגנים לפצע. דוגמא טובה לכך מהווה חבישת Mepilex Border Post-Op Ag שניתן להזמין מחברתנו, המכילה יוני כסף מזיהומים להתפתח, וכן סוגרת את קצות הפצע לפי שיפולי העור למניעת זליגת נוזלים ומסמוס העור (מסרציה) – דבר המעכב את מהלך הריפוי.

 

מעבר לכך, מדובר בחבישה גמישה שניתן למתוח אותה לכל הכיוונים ללא מגבלה על מרחב תנועה של מפרקים, אותה ניתן להזמין במספר גדלים בהתאמה לאזורים קשי חבישה ולאזורים שטוחים. לחבישה זו שכבה נושמת אטומה ועמידה לנוזלים, המאפשרת אידוי של הפרשות. בקיצור, זוהי חבישה אנטיבקטריאלית גמישה וסופגת המתאימה גם להדבקות חוזרות.

 

חבישה אנטיבקטריאלית לטיפול בפצעים קשיי ריפוי

 

גם הטיפול בפצעים קשיי ריפוי מורכב ממגוון היבטים, כאשר חבישות אנטיבקטיריאליות מהוות חלק משמעותי ממנו. מדובר בחבישות שתפקידן לסייע לגוף להתמודד עם זיהומים, לאזן את סביבתו של הפצע, לספוג הפרשות ולאפשר את החלפת החבישה מבלי לגרום טראומה לעור. ישנם סוגים שונים של חבישות כאלו בעלות מרכיבים ופטנטים מגוונים, ובמידת הצורך ניתן להיוועץ בצוות המקצועי שלנו לבחירה נכונה של חבישה ולהנחיות נוספות.


דוגמא נוספת היא DEVRASORB , חבישת ספוג מיוחדת, יעילה ובטוחה, שניתן להסירה ללא טראומה. היא בעלת יכולת ספיגה מוגברת ויוצרת סביבת החלמה אידיאלית להחלמה מהירה, בין היתר באמצעות נוסחה בלעדית המונעת מחיידקים להתפתח בתוך החבישה באופן בטוח וללא הסרה כואבת.

 

 

למידע נוסף בנושא חבישה והכוונה מקצועית

כאמור, ישנם סוגים שונים של חבישות אנטיבקטריאליות המתאימות לסוגים ומצבים שונים של פצעים. במידה ואתם זקוקים למידע נוסף או להכוונה מקצועית בקשר לבחירת החבישה המתאימה ויישום נכון שלה, הנכם מוזמנים לפנות אל נציגי חברתנו שישמחו לעזור.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו