מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

צלקות מכוויות – האם ישארו לתמיד? וכיצד ניתן לטפל בהם?

גם לצלקות כוויה יש פתרון - יריעות סיליקון וג'ל סיליקון לטיפול בצלקות ניוג'ל

זוכרים את החג ההוא בו הגעתם לארוחה אצל בני המשפחה, והמארחת כל כך התעסקה עם הבישולים עד שהכניסה את היד לתנור כדי להוציא תבשיל ללא כפפה ? ודאי שאתם זוכרים! בעיקר כי עדיין יש לה סימן על היד מהתבנית החמה. כל יום מראה הצלקת על היד משמש כתזכורת חיה ומעצבנת מאותה תקרית כואבת ולא נעימה.

 

>> חיפשת רופא / אחות מומחים לטיפול בפצע? התקשרו עכשיו >> 08-6386414

 

Photo by Lui Peng on Unsplash

צלקות שנגרמות מכוויה הן סיבוך בלתי נמנע. בעוד שכוויות קלות יכולות לחלוף מבלי להותיר צלקות, רוב הכוויות כן ישאירו צלקות על הגוף. גרוע מכך, כוויות קשות גם יכולות להוביל לנזק תפקודי של האזור הפגוע. למה קשה יותר לטפל בצלקות כוויה לעומת אחרות? המשיכו לקרוא כדי להבין את התשובה לשאלה ועל מנת ללמוד כיצד באפשרותכם לסייע לצלקות מסוג אלו להירפא טוב ומהר יותר.

 

*** מכירים את ניוג'ל לטיפול בצלקות ? זה הזמן להכיר - כנסו עכשיו ***

 

דרגות של כוויות

את הכוויות ניתן לסווג על פי דרגות 1 עד 4 כאשר הסיווג מבוסס על חומרת הנזק ועל אופן הטיפול. כמו כן הסיווג מבוסס גם על הנטייה להצטלקות.

  • כוויות מדרגה ראשונה – כוויות אלו פוגעות בשכבת העור בלבד והן נחשבות למינוריות ולנפוצות ביותר. הן מופיעות כאדמומיות על העור או כקילוף.
  • כוויות מדרגה שניה – כוויות אלו פוגעות גם בדרמיס, השכבה האמצעית של העור וגורמות לנפיחות ולשלפוחיות.
  • כוויות מדרגה שלישית – בכוויות מסוג זה נגרם נזק לכל שכבות העור ולעיתים גם לרקמות והן עלולות להוביל להרעלת דם, זיהום או איבוד נוזלים.
  • כוויות מדרגה רביעית – אלו הן הכוויות החמורות ביותר היות והן פוגעות בעור, וברקמות נוספות כגון השריר והעצם. בדרך כלל כוויות אלו ידרשו שיקום מכיוון שהן גורמות לנזק תפקודי.

דרגות כוויה

 

האם הצלקת תישאר לתמיד?

כמו כל סוגי הצלקות, גם צלקות שנגרמות מכוויות יצטלקו בהתאם לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף. התשובה לשאלה באם הצלקת תישאר לתמיד תלויה בדרגת הכוויה ובעומקה. לכוויות מדרגה ראשונה יש נטייה להחלים לאחר 7 עד 10 ימים ללא הצטלקות נראית לעין. לעומת זאת, כאשר מדובר בכוויות בדרגות 2-4, ההצטלקות היא חלק טבעי ובלתי נפרד מתהליך הריפוי.

תהליך הריפוי של צלקת שנגרמה מכוויה מתבצע באחת משתי דרכים: התחדשות מוחלטת של העור או החלפת העור באזור הנפגע בצלקת. התחדשות מוחלטת אפשרית רק במידה וכל תאי העור הספציפיים לאותו אזור פגוע נשמרו. במקרה זה הכוויות יחלקו את אותו תהליך ריפוי עם פציעות ופצעים אחרים. מצד שני, כאשר הפגיעה עמוקה יותר תיווצר מעל הפצע מעין רקמת חיבור, הלא היא צלקת. למעשה הצלקת מחליפה את רקמת העור שנפגעה, עם זאת רמתה התפקודית נמוכה יותר.

נשים רבות למשל חוששות מניתוח קיסרי או ניתוחים פלסטיים בגלל החשש מהישארות הצלקת.

 

צורות של צלקות

ישנם שלושה סוגים עיקריים של צלקות:טיפול בצלקות

  • צלקת קלואידית – צלקת אשר אינה תחומה בגבולות הפצע ויש לה נטייה להתפשט ולכסות גם אזורים שלא נפגעו בפציעה ולהם עור בריא.
  • צלקת היפרטרופית – צלקת אשר מאופיינת עם גדילה לא מבוקרת של הרקמה הצלקתית. לרוב הצלקת בולטת מעל פני העור.
  • צלקת אטרופית – צלקת זו אינה בולטת כקודמותיה מעל פני העור אלא להיפך, היא נראית כמו גומחה שקועה.

 

מראה הצלקת מכוויה

בעוד שסוגים אחרים של פציעות כמו חתכים או חתכים כירורגיים יכולים לגרום לצלקת קלואידית או היפרטרופית, לאחר כוויות יש נטייה להתפתחות צלקות יותר חריגות. הסיבה לכך היא לרוב התייבשות. חישבו על זה, אם שטח נחשב של העור נפגע עקב כוויה, הרי שהגוף איבד את "המחסום" שמחזיק את המים והנוזלים בפנים. בנוסף, כאשר הכוויה עמוקה מאוד, כלי דם ונימים עלולים להיפגע, מה שעשוי לגרום לכך שנוזלים של כלי הדם ידלפו החוצה. לכן ככל שאחוז העור שנפגע יהיה גדול יותר, כך גדל הסיכון שהגוף ייאבד יותר נוזלים וההתייבשות תהיה הרבה יותר חמורה. יתרה מכך, בעת התביישות הגוף נאלץ לייצר יותר קולגן על מנת על מנת לתמוך בעור. למרבה הצער, ייצור מוגבר של קולגן הוא אחד הגורמים להיווצרותן של צלקות.

ישנו סוג נוסף של צלקת שיכול להתפתח לאחר כוויות, לרוב זהו סוג אשר נפוץ יותר לאחר כוויות דרגה 2 או דרגה 3 והוא מאופיין בעור דק מאוד באזור הפגוע אשר התאחה לצלקת. בסוג זה של צלקות יש לטפל בהקדם האפשרי ולו רק בגלל שצלקות אלו עשויות להוביל להגבלת התנועה סביב האזור הפגוע. הטיפול בצלקות מסוג אלו כולל בדרך כלל ניתוח כירורגי של הצלקת והשתלת עור.

 

כיצד NEWGEL יכול לעזור?יריעות סיליקון לצלקות

מכיוון שפציעות כמו כוויות טומנות בחובן סיכון להיווצרות צלקות חריגות, מומלץ ורצוי להתחיל לטפל בהן בשלבים מוקדמים, ויפה שעה אחת קודם. עם זאת בשוק קיימים מוצרים רבים לטיפול בצלקות, מה שעשוי להקשות על הבחירה ולהוות אתגר לצרכן הממוצע. למרבה המזל, NEWGEL הופכת את המשימה לפשוטה, ולו רק בגלל שמדובר בסדרת מוצרים להם אחוזי הצלחה רבים אשר ידועים כיעילים ובטוחים לשימוש.

סדרת המוצרים של ניוג'ל מבוססת על ג'ל ויריעות סיליקון במגוון צורות וגדלים, זאת על מנת להתאים לכל סוג וצורה של צלקת. ג'ל סיליקון מומלץ כקו הגנה ראשון בהתמודדות עם צלקות מקומיות על ידי רופאים, מנתחים ומומחים לטיפול בצלקות.

 

איך זה עובד?

ניוג'ל מספק לחות והגנה לעור הפגוע, הוא מסייע לרפא מהר יותר צלקות וגם מקטין את הסיכון להיווצרות צלקות חריגות במידה משמעותית.

הג'ל נמרח בקלות, נספג מהר בעור ואינו משאיר הרגשה דביקה או שמנונית, והוא מחמם את אזור הצלקת ומספק לחות והגנה לעור הפגוע ועל ידי כך מסייע לרפא.

יריעות הסיליקון של ניוג'ל עוצבו בצורות שונות המותאמות באופן מושלם לצורת וגודל הצלקת. היריעות מפעילות לחץ עדין המסייע להשטחת הצלקת. מומלץ לבצע טיפול משולב של ג'ל ויריעות על מנת להגיע לתוצאה אופטימלית. שווה לבדוק, במיוחד אם ברצונכם להבריא מהר.

 

*** לרכישה מיידית - לחצו כאן ***

עדיין לא בטוחים? צרו קשר 08-6386413 ונשמח לעזור ולהתאים לכם את המוצר

 

 

למגוון מוצרי NEW GEL - לפתרון לצלקת - לחצו

לקוחותינו