מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

המדריך המלא לבחירת מיטה סיעודית

איכות החיים של אנשים המרותקים למיטה או כאלה המתקשים לקום באופן עצמאי תלויה, במידה רבה, בסוג המיטה עליה הם שוכבים.

 

בנוסף למצב הרפואי הקשה, השכיבה הממושכת מגדילה את הסיכון לפתח פצע לחץ. בחלק מהמקרים מספיקות דקות ספורות ללא תזוזה על מנת לפתח פצע מסוג זה.

אנשים מרותקים למיטה זקוקים להתאמות שונות, המתאפשרות בבית החולים, כגון: חיבור לציוד רפואי, הגבהה של פלג הגוף העליון, שינויי תנוחה מוקפדים וקבועים לפיזור הלחץ ולהקלה על הכאב כדי למנוע פצעי לחץ ועוד. התאמות אלה נדרשות גם בעת המעבר לטיפול ביתי.

ברחבי העולם ובשנים האחרונות התעוררה המגמה גם בישראל, מטופלים סיעודיים ובני משפחותיהם כבר מכירים בחשיבות הטיפול הביתי ובוחרים להישאר בבית במקום הטרטור ואי הנוחות הכרוכים במעבר לדיור מוגן.

על מנת לאפשר למטופל להמשיך ולקבל את מלוא הטיפול בסביבתו הטבעית, רוב האנשים יצטרכו להציב מיטה סיעודית בבית בשלב מסוים.

 

מהי מיטה סיעודית?

בשונה ממיטת בית חולים קלאסית, מיטה סיעודית לשימוש ביתי מתאפיינת בגימור עץ ובעיצוב מזמין יותר, אסתטי ומעודן. מיטה סיעודית היא מיטה מתכווננת בעלת גלגלים לשינוע קל, מעקות בטיחות, ומפרט מכני או אלקטרוני הכולל תכונות ותוספות שונות.

 

מדוע מיטה סיעודית תעזור לאנשים הנמצאים בסיכון לפתח פצע לחץ?

בקרב מטופלים בסיכון לפצע לחץ מתבצעות פעולות שונות לשינויי תנוחה, במטרה להסיר את הלחץ מאזורי הסיכון בגוף וכך למנוע התפתחות פצע לחץ באזורים אלה. מיטה סיעודית עשויה להקל על התהליך ומאפשרת הטיה של המטופל בבטיחות, כיוונון זוויות משענת הגב והרגליים. זאת על מנת שהמטופל יוכל לאוכל בתנוחת ישיבה ויוכל להתרחץ בזווית נוחה על המיטה. בעזרת המנגנונים השונים של המיטה, נמנעת משיכה של המטופל בידיים – וכך פוחת הסיכון לפציעה בעת ביצוע שינוי התנוחה.

 

איך לבחור מיטה סיעודית?

על מנת שתוכלו לבחור בקלות וביעילות את המיטה הסיעודית שתועיל ליקירכם ותקל על המטפל העיקרי, אספנו עבורכם רשימה של תכונות ותוספות אופציונאליות. רשימה זו תעזור לכם לוודא שהמיטה שתבחרו מכילה את המפרט המתאים ביותר לצרכי המטופל:

 

  • מסילות צד
  • מנגנון הטיה לשינוי תנוחה
  • מנגנון הגבהה והנמכה
  • שלט להפעלה מרחוק
  • אפשרות להתאמת מזרן לחץ או משטח ייעודי למניעת פצע לחץ
  • משענת מתכווננת לתמיכה בראש ובגב
  • מעקות בטיחות שניתן להסיר ולהתקין בעת הצורך
  • עובי מינימאלי של מזרן בסיס שעליו ניתן להניח מזרן איכותי דינאמי למניעת פצעי לחץ
  • הוראות תפעול וצורך בשירותי התקנה.

עבור אנשים הנמצאים בסיכון לפתח פצע לחץ ועבור מטופלים שפיתחו פצע לחץ, מומלץ להניח מזרן למניעה וטיפול בפצעי לחץ המותאם למיטה סיעודית.


חשוב להבין שהסרת הלחץ הכרחית על מנת למנוע או לטפל בפצע לחץ.
קראו עוד על מגוון מזרני אויר דינאמיים לפצעי לחץ.

לקוחותינו