מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

7 טיפים מהורים לילדים בריאים למניעת מחלות חורף בילדים

האוויר סביבנו מכיל חיידקים, וירוסים, פטריות, עובש ועוד תרכובות אורגניות המתפשטות בקלות ועלולות להפיץ זיהומים. החיידקים נמצאים בגופנו, אבל הם מתמקמים בנוחות גם על גבי משטחים שונים כמו שולי הבגדים, שטיחים, רהיטים, צעצועים, ובעצם על כל דבר.

 

כשהטמפרטורות יורדות הסיכון למחלות עולה. כדאי וגם אפשרי להגן על הילדים שלנו ולמנוע הידבקויות מיותרות. איך? בעזרת 7 טיפים פשוטים שאספנו מתוך מחקרים ושיחות עם הורים לילדים בריאים, שלא מנצלים את ימי המחלה השנתיים.

 

1. השאירו חלון פתוח

גם כשקר בחוץ, חשוב מאוד להקפיד על בית מאוורר היטב. מעבר של אוויר מסייע לנטרול החיידקים שמתפזרים בחדר בעת שיעול או התעטשות.
בנוסף, טמפרטורת החדר המומלצת בחורף, גם כשיש תינוק בבית, היא לא יותר מ-23 מעלות. חימום יתר מייבש את בלוטות הרוק ופוגע ביכולת שלהן להגן על הילדים מפני חיידקים.

 

2. צמצמו את המגע בפנים

וירוסים ושפעת מועברים דרך האף, העיניים והפה. הרגילו את ילדכם לגעת כמה שפחות בפנים שלו או של החברים. אולי זה ידרוש מכם מידי פעם לזנק אל הילד ולשטוף לו את הידיים שהתלכלכו פתאום, אבל זה עדיף על ימים ארוכים של חופשת מחלה.

 

3. התחילו כבר בקיץ

חיזוק המערכת החיסונית מתחיל הרבה לפני שהטמפרטורות צונחות. כדאי להשאיר באופן קבוע קערת פירות מזמינה על השולחן. ילדים שנשנשו פירות על בסיס יומי במהלך כל הקיץ, יהיו בריאים וחזקים יותר בחורף. כמובן, חשוב להקפיד גם על ארוחות מאוזנות עם ירקות בכל הצבעים.

4. הכניסו עציצים הביתה

מחקר נאס"א קבע שעציצים מטהרים ומחדשים את האוויר בתוך הבית, ואף מגנים עלינו מפני מחלות ותופעות לוואי שמועברות על ידי הרעלים הרבים שמסתתרים בסביבתנו: במוצרי הקוסמטיקה, בעשן שפולטים כלי רכב ובסיגריות.
המחקר הוכיח שצמחי הבית הם הנוגדן הטוב ביותר נגד זיהומים בבית, ובמיוחד נגד מחלות בדרכי הנשימה. ההמלצה היא להניח לפחות עציץ אחד לכל 30 מ"ר של מגורים.
הצמחים המובילים בסינון רעלנים הם: ספטיפילום וליס (Peace Lily) ודקל ננסי רפיס רם (Rhapis excels).

 

5. שימו לב לבובות

מחקרים הראו שילדים המשחקים בבובות נוטים לפתח יותר דלקות אוזניים. במיוחד כאשר הילד לוקח איתו את הבובה למקומות הומי אדם ובמיוחד ילדים, אז גדל משמעותית הסיכון לחדירת חיידקים לבובה ולהידבקות הילד. לכן, הקפידו לשמור על ניקיון הבובות והשתדלו להימנע מלהוציא אותן מהבית.

 

6. התעמלו מידי יום

פעילות גופנית מתונה בכל יום, הוכחה מחקרית כמפחיתה בין חצי לרבע מהמקרים של שפעת והצטננות במהלך השנה.
ילדים לא זקוקים לתכנית אימונים נוקשה. מספיק לצאת איתם לגינת השעשועים או פשוט להפעיל מוזיקה, והם כבר יתחילו לזוז.
פעילות גופנית נמצאה כיעילה יותר נגד מחלות, מכל תרופה או חיסון.

 

7. חסלו את החיידקים

ניקוי וחיטוי של החדר, ומוצרים שונים להרחקת ריחות רעים, הם פתרון זמני בלבד. רגע אחרי שחדר מסוים או משטח עבודה עובר חיטוי, החיידקים חוזרים ומתחילים להתרבות מחדש.

איירסטריל הוא מוצר מהפכני ששינה את כללי המשחק. בעזרת טכנולוגיית סינון אוויר חדשנית הוא משמיד עובש, משפר את איכות האוויר בבית או במשרד. אחרי ההצלחה שלו בבתי חולים בעולם, סוף סוף ניתן לרכוש אותו לשימוש ביתי. במקום להסוות ריחות רעים, הוא פותר את בעיית הזיהום עצמה ובכך מונע מחלות.

לקוחותינו