מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

מונעים זיהומים- 10 צעדים להכנת הגוף לניתוח

ניתוח הינו הליך פולשני במסגרתו מתבצעת פגיעה בשלמות העור, זאת לצורך הטבת מצבו הרפואי של המטופל. ניתוחים שאינם ניתוחי חירום, נעשים באופן מתוכנן מראש (ניתוח אלקטיבי) כך יכול המטופל להיערך נפשית וגם גופנית לניתוח וזאת במטרה להפחית את הסיכונים ולהעלות את סיכויי ההצלחה של הניתוח. הכנה לניתוח מורכבת ממספר שלבים, שלב הערכה טרום ניתוחית ושלב ההכנה המעשית של החולה לקראת הניתוח.

 
מטרתה של הערכה טרום ניתוחית נועדה כדי להכיר את ההיסטוריה הרפואית ומצבו הכללי של החולה ולהתאים לו טיפול רפואי בצורה מיטבית, זאת כדי להבטיח מינימום סיכונים. בשלב זה על המטופל ליידע את הרופא המטפל והמנתח על תרופות שהוא לוקח באופן קבוע, על רגישויות, במידה ואלה קיימות ועל ההיסטוריה הרפואית של משפחתו במידה והיא רלוונטית לניתוח. שלב ההכנה המעשית כולל פעולות אותן החולה והצוות הרפואי חייבים לנקוט לפני הניתוח כדי להביא להצלחת הניתוח ולמנוע זיהומים אחריו.


ניתוח מעלה משמעותית את הסיכון לזיהומים שונים, הסיכון עולה אף יותר אם החתך הניתוחי לא עובר ריפוי מלא ומטופל כראוי בימים שלאחר הניתוח.
לכן יש משמעויות להליך ההכנה לניתוח והטיפול בפצע בימים שאחריו, חולים עם ירידה בתפקוד מערכת החיסון, למשל, נמצאים בסיכון מוגבר יותר לפתח זיהומים.


חשוב לדעת: טיפול נכון והפחחת העומס החיידקי לפני הניתוח יסייע במניעה של זיהומים.
זיהומים לאחר ניתוח מהווים חלק משגרת יומם של מנתחים בעולם כולו.
זיהום בפצע ניתוחי הינו זיהום שכיח במחלקות כירורגיות במהלך אשפוזים, אולם ניתן למזער משמעותית את הסיכון אם נערכים נכון לקראת ההליך הניתוחי.

 

           לפני הניתוח

 1. רצוי לגלח זקן/שפם, לקצוץ ציפורניים, להסיר לק/בנייה, במידה ויש כאלה, מכיוון שעלולים להסתתר בהם חיידקים רבים אשר יכולים להגיע לפצע הניתוחי ולזהמו (הסרת שיער מאזור הניתוח תתבצע בחדר הניתוח).
 2. בתקופת ההכנה לניתוח יש לאכול תזונה עשירה בחלבון אשר תורמת לריפוי פצעים.
 3. יש להקפיד על ניקיון מוגבר בייחוד באזורים בהם מצטברים חיידקים, למשל מאחורי האוזניים, בתי השחי, ועוד. באזור הנחיריים ניתן להשתמש באוקטניסן ג'ל לאף Octenisan Nasal Gel, הידרוג'ל מחטא ייחודי לאזור.
  מומלץ גם להשתמש בשטיפת פה מסוג Octenidol אשר אינה מכילה אלכוהול וכלורהקסידין ונמצאה יעילה מאוד בהגנה על היגיינת הפה.
 4. בערב ובוקר הניתוח יש להתרחץ בסבון חיטוי ולהקפיד על ניקיון יסודי, לרחצה נכונה מומלץ להשתמש בתחליב רחצה שאינו מייבש את העור על בסיס אוקטנידין כמו אוקטניסן  Octenisan Wash Lotion .
  תכשירים על בסיס אוקטנידין  מטפלים ומונעים זיהומים בעור וחיידקים עמידים כגון MRSA. יש לחפוף היטב את השיער, להתנגב היטב וללבוש בגדים נקיים לאחר כביסה.

  יש מנתחים שימליצו על הליך שטיפת הגוף, שטיפת הפה וחיטוי האף גם במהלך חמשת הימים הקודמים לניתוח.
   
 5. יש להקפיד על היגיינה של סביבת הניתוח ועל היגיינת הידיים, תוך שימוש בתכשירים כמו DESDERMAN PURE GEL , תכשיר לניקוי וחיטוי ידיים היגייני השומר על העור,
  ופועל במהירות כנגד טווח מיקרוביאלי רחב ומשמיד נורו-וירוס תוך שניות.

  לאחר הניתוח
   
 6. יש ליידע את הצוות המטפל על הפרשות, דימום, נפיחות, חום מקומי או אדמומיות באזור אשר נותח.
 7. יש להימנע ממאמץ והזעת יתר באזור הפצע.
 8. לאחר 48 שעות יש לשטוף את הפצע הניתוחי במים זורמים וסבון מחטא. חשוב שהסבון יהיה ללא חומרי צבע או בישום ויתאים לעור רגיש.
 9. אין לשפשף את אזור הפצע ולאחר ייבושו יש להניח עליו פד סטרילי מדי יום עד להחלמתו.
 10. ניתן להוריד תפרים, במרפאה, לאחר שבעה עד עשרה ימים – בהתאם להנחיות המנתח והרופא המטפל.

 

לרכישת ערכה למניעת זיהומים לפני ניתוח באתר עזרים >>> הקליקו כאן

הערכה מכילה: אוקטניסן ג'ל לאף, אוקטנידול שטיפת פה ואוקטניסן תחליב רחצה לשימוש לפני ניתוח..

 

לרכישת DESDERMAN PURE GEL באתר עזרים >>> הקליקו כאן

לקוחותינו