מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

למה חשוב לבחור כיסא גלגלים קל משקל?

כיסא הגלגלים הוא אמצעי ניוד ראשון במעלה עבור המשתמש בו, ולמאפייניו יש השפעה ישירה על נוחות וקלות השימוש – הן עבור האדם והן עבור המלווים. בתוך כך, למאפייני כיסא הגלגלים יש השפעה גדולה על רמת העצמאות והמסוגלות, על היציבה והמצב הבריאותי, על ניוד בתוך הבית ומחוצה לו, ועוד. לכן במרבית המקרים קיימת עדיפות לבחירת כיסא גלגלים קל, התורם רבות לעצמאות והניידות, תוך מתן תשומת לב לפרמטרים הקשורים לסביבת החיים העיקרית, מבנה הגוף של המשתמש, מצבו הבריאותי ועד.
 

מדוע לתת עדיפות כיסא גלגלים קל?
 

בשוק מוצעים סוגים רבים של כיסאות גלגלים, ביניהם כיסאות ידניים, חשמליים, סיעודיים וסטנדרטיים, ובכל קטגוריה יש סוגי כיסאות הנבדלים זה מזה בארגונומיה, במשקל, במימדים, בסוג הגלגלים, באפשרויות ההתאמה האישית, ועוד. כאמור, את בחירת הכיסא יש להתאים למאפייני המשתמש, אך ככל הניתן כדאי לתת עדיפות לכיסא קל מכיוון שהוא תורם רבות לאפשרות של ניוד עצמאי, או לחילופין לניוד באמצעות אדם אחר הדוחף את הכיסא.

קודם כל, כסא גלגלים קל משקל הוא פשוט קל יותר לניוד, וכך נוח יותר לתמרון בתוך ומחוץ לבית. אותו הדבר נכון גם לגבי פתיחתו, קיפולו ואחסונו של הכיסא, בין אם בבית או בתא המטען של הרכב, ושימוש בו בכל מקום שאליו מגיעים. יש לציין כי כיסאות ידניים קלי משקל גם מוסיפים את היתרון של הנעת הגוף ושמירה על הכושר הפיזי.,. בכל מקרה, אין ספק כי ההיבטים של ניידות ועצמאות הינם קריטיים עבור אנשים שממילא מוגבלים בתנועתם, ולא פעם תלויים בזולת. כיסא גלגלים קל משקל נותן את המענה הטוב ביותר מבחינה זו – על כל המשתמע מכך מבחינת הרווחה האישית, תחושת המסוגלות ואיכות החיים.
 

כמה קל יכול להיות הכיסא?
 

כדי לסבר את האוזן נביא כדוגמא את כיסא הגלגלים הנמכר ביותר בארץ, בשם ERGO LITE, שגם נבחר בתור מוצר השנה באירופה ב- 2020. הכיסא הזה שוקל רק 8.5 ק"ג ולצד משקלו הנמוך גם תוכנן במיוחד על מנת לתת יכולת תמרון גבוהה, ולהקלה על המשתמש ועל המלווה. בנוסף, המשקל הקל שלו אינו בא בשום פנים על חשבון היציבות הגבוהה, החוזק ומניעת ההחלקה, או על חשבון העיצוב הארגונומי המיוחד שתורם לחוויית שימוש מיטבית ולמניעת פצעי לחץ. יתר על כן, אפשר להשתמש בארגו-לייט ככיסא ברכב הסעות מתאים והוא עומד במבחני הבטיחות לנסיעה ברכבים.
 

עוד סוגיות של ניוד ועצמאות
 

כאמור, לניוד ועצמאות יש משמעות גדולה בבחירה של כיסאות גלגלים, ולכן לצד המשקל הקל יש לבחון עוד מספר פרמטרים. לדוגמא, חשוב להתייחס לרוחבו של הכיסא תוך השוואה לגודלם של המפתחים בבית, כלומר דלת הכניסה ודלתות הפנים. כמו כן יש להתייחס לגובהו של הכיסא בהשוואה לגובהה של המיטה כך שיאפשר מעבר קל אליה וממנה. בסביבה העיקרית בה מתגורר האדם יש לבחון גם אם יש שיפועים או תנאי מעבר מיוחדים, מה גודל המעלית והדלת של הבניין, ועוד, ובהתאם לכך לבחור כיסא המספק מענה מיטבי.

גם מחוץ לסביבה העיקרית, בהתאם לאורחות החיים, יש לבחון את הכיסא מבחינת מידות הקיפול שלו, אפשרות העמסה לתא המטען של הרכב, התאמה לפעילויות שונות כגון ספורט, התאמה לתוואי דרך מיוחד בו המשתמש צפוי להתנהל בתכיפות יחסית, האם ניתן להשתמש בכיסא לנסיעה ברכב מאושר, ועוד.
 

לקבלת סיוע מקצועי בבחירת כיסא גלגלים
 

כפי שניתן לראות, קיימים כמה היבטים שחשוב לבחון המשפיעים במידה רבה על הניוד והעצמאות של המשתמש בכיסא הגלגלים. זאת לצד פרמטרים נוספים כגון גובה הידיות, עזרים כמו כריות למניעת פצעי לחץ, סוגיית העלויות והמימון, ועוד. לאור חשיבותה של בחירה נכונה ומורכבותה, אנו ממליצים לפנות אל הצוות של חברתנו שישמח לעמוד לרשותכם, לענות על שאלות ולספק הכוונה מקצועית.

ליצירת קשר לחץ כאן.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו