מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

ההגנה על הבריאות נוסקת לגבהים

גונטר הרקומר, מתוך המגזין הגרמני "ניקוי באופן יעיל" מהדורת ספטמבר 2020

עם התפשטות הקורונה, הוטלו סגרים במדינות רבות, וגם התנועה האווירית נעצרה.
למרות זאת, המגיפה לא חלפה, ואדרבה, היא ממשיכה לנגוס ולקטול מאות אלפי איש ברחבי העולם.


בכל אופן, לאחר מספר חודשים, התחדשו הטיסות על אש נמוכה. חברות התעופה ושדות התעופה ברחבי העולם, עושים כל מאמץ על מנת להחזיר הפעילות.

Munich Airport - שדה התעופה מינכן
בממוצע בשנה החולפת, נרשמה בו תנועת של כ- 130,000 נוסעים ביום. נכון לעכשיו (9.2020) יש ירידה של למעלה מ-80% בכמות הנוסעים, וטסים בין 20,000 ל- 25,000 נפש ליום. תנועת המטוסים (שאחוז תכולתם ירד, בעקבות ההגבלות) ירדה ב 57%.
הירידה עצובה וזועקת מכל נקודה בשדה התעופה: תפוסת מקומות החניה דלילה ביותר, המסעדות וההצעות הגסטרונומיות מוגבלות, ללא תנועת קהל קדחתנית המאפיינת את שדה התעופה- לא באזורים המרכזיים ולא בדלפקי הצ'ק - אין.
מי שמתאר לעצמו שגם הצוות האחראי על הניקיון בשדה התעופה יכול קצת לנוח, טועה בהחלט. העדיפות העליונה ביותר היא ההגנה על בריאות הנוסעים והעובדים בצורה הטובה ביותר - ע"י ניקוי וסטריליזציה אינטנסיביים.


שדה התעופה של מינכן נקט מספר צעדים בנושא, ע"מ להכין את עצמו לקראת התנועה האווירית המתחדשת.
"לאורך השנים בנינו לעצמנו סטנדרטים גבוהים מאד מבחינת איכות ההיגיינה והניקיון", מדגיש תומאס אוילברג, ראש מנהל הניקיון בתחומים העסקיים של הנדל"ן בטרמינל 1,"שדה התעופה של מינכן זכה בעבר שוב ושוב בפרסים בינלאומיים, כאשר ניקוי המבנים שיחק תמיד תפקיד חיוני ומרכזי. סטנדרט האיכות הזה שאנו נטלנו על עצמנו חשוב ומוצדק אף יותר בעתות של משבר הקורונה", דבר אשר גם מרטין וולף, האחראי על התשתיות המרכזיות ובמיוחד על הניקיון בטרמינל 2, מדגיש: "כאשר הנוסע נכנס אל תוך המבנה, הוא רוצה שתהיה לו תחושה של נוחות וביטחון. בהקשר זה, היינו מאז ומתמיד עם האצבע על הדופק ואנו מביטים במה שיש לשוק להציע ואלו שיפורים אנו יכולים לבצע בנושא הסטריליזציה. כעת מתווסף לכל זה כמובן גם נושא מגיפת הקורונה, המציבה בפנינו גם אתגרים אחרים - ולא מעט עקב הדרישות של החוק."

 

חיטוי UV - C במתקנים הסניטריים
תהליך נוסף אשר נועד לדאוג בעתיד ל- אוויר ומשטחים אשר יהיו נקיים מווירוסים בכל המתקנים הסניטריים בשדה התעופה של מינכן, סיים כבר את שלב הבדיקה בהצלחה - טכנולוגיה אשר נקראת אייר-סטריל. המותקנת במכשירים הנראים כמזגנים, עומדת להיות מותקנת בגובה של כשני מטרים ופועלת באופן הבא: האוויר שבחלל החדר מסביב, יועבר 24 שעות ביממה דרך המכשיר באמצעות הולכה תרמית או מאוורר (תלוי בסוג מכשיר).
במכשיר מותקנת מנורת UV מיוחדת (תאורה אולטרה - סגולה) וכמו כן רשת זרז (קטליזטור) יעילה במיוחד. האוויר יעבור דרך תאורת ה- UV המיוחדת, המורכבת משני טווחי גלים, המכשיר יקטול חיידקים, נגיפים, נבגים ומיקרואורגניזמים למיניהם, ואף יסלק ריחות מהשטח.
באינטראקציה שתתקיים בין תאורת ה- UV לרשת הזרז התואמת לה, ייווצר בנוסף לכך גם מה שמכונה פלזמת - קוואטרו. פלזמה זו מורכבת מחמצן מיונן, חמצן טריאטומי (אוזון) בעל תוחלת חיים קצרה וכמו כן רדיקלים הידרוקסיליים והוא בעל משקל סגולי כבד יותר מהאוויר הסביבתי. באופן זה הוא גם יהיה מונח על גבי פני המשטחים העליונים וגם שם הוא יסלק באופן מכוון מיקרואורגניזמים המזיקים לבריאות והגורמים לריחות.


ובמילים פשוטות:
איירסטריל - מכשיר חדשני בו מופעלות 5 טכנולוגיות שונות לחיטוי האוויר ומשטחים. טכנולוגיות שבאמצעותן המכשיר שואב אוויר מחלל החדר, מחטא אותו ופולט אותו לחלל כשהוא נקי ממזהמים.
האפקט הוא כפול:
האוויר המטוהר שיוצא מהמכשיר – מחטא משטחים עימם הוא בא במגע!!


הבדיקות הראשונות עם מכשירי ה- Airsteril בוצעו כבר לפני כשלוש שנים, אך תחילה הייתה להן מטרה אחרת - דהיינו הסרת ריחות בלתי נעימים, בעיקר במתקנים סניטריים ישנים יותר, שלא ניתן היה יותר לסלקם באמצעות מטהרי אוויר ריחניים או חומרי ניקוי קונבנציונליים בלבד. בדיוק על פי הטענה הזו - "אנחנו משמידים ריח" - היזמים של ה- Airsteril נכנסו במקור אל השוק. בינתיים, כך לדברי מרטין וולף, יעילותה של טכנולוגיה זו הוכחה גם בתחום הפחתת חיידקים, באמצעות בדיקות ספציפיות שבוצעו על ידי הסוכנות להגנת הבריאות (HPA) באנגליה.

על רקע זה התקבלה לבסוף ההחלטה להשתמש במכשירי ה- Airsteril, לא רק בחללים סניטריים אשר נבחרו באופן נקודתי, כשהדגש בהם היה על בעיות של ריח, אלא תוך כיסוי של כלל שטחי נמל התעופה. בינתיים, ההתקנה בכל 110 מתקני השירותים בסך הכל שבטרמינל 1, הגיעה אל סיומה. נכון לעכשיו התכנון מדבר על התקנה מדורגת של  220 מכשירים נוספים בטרמינל 2 וכן בבניין הלוויינים הממוקם שם.


 למידע נוסף, יעוץ ורכישה למגזרים ציבוריים לחצו כאן או כתבו לנו INFO@RCURE.CO.IL

לקוחותינו