מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

הסרת ביופילם קיים ומניעת היווצרות ביופילם חדש

ניקוי מהיר ויעיל של פצעים

ביופילם הוא אחד האתגרים המיקרוביולוגים הקשים ביותר בהתמודדות עם פצעים קשיי ריפוי.

תמיסת אוקטנילין לשטיפת פצעים וג'ל אוקטנילין להטריית פצעים יעילים בהסרת ביופילם קיים ובמניעת היווצרות ביופילם חדש.

 


ביופילם – מה זה?

 

ביופילם מוגדר כמושבת חיידקים על פני שטח הפצע, ואחראי לרבים מהאתגרים המיקרוביאלים בטבע, בתעשייה וברפואה.

הביופילם קשה מאוד לטיפול, ועלול לסייע בהיווצרות זיהומים עמידים.


פצעים כרוניים מכוסים לרוב בביופילם ו/או בפיברין, רקמה נמקית וחלקי תאים הרוסים, מה שיוצר תנאים לצמיחת חיידקים המעכבים את החלמת הפצע.

 

עם המודעות הגוברת להשפעת הביופילם על הבריאות, ניהול ושליטה בביופילם, הפך להיות גורם חשוב ומהותי בפרוטוקול הטיפול בפצע.

 

ניהול ושליטה בביופילם בכל הנוגע לפצעים כרוניים, מתבסס על הפחתת ביופילם קיים ועל מניעת היווצרותו של ביופילם חדש.

 

טיפול בביופילם מצריך יישום תכנית טיפולית חוזרת וממוקדת, המורכבת מהטריות תכופות, שימוש ב- Topical Agents (קרמים, משחות וכו') ושימוש במחטאים ואנטיביוטיקות, המבוססים על הפתוגן הספציפי לאותו המקרה.

 

 

תמיסת אוקטנילין לשטיפת פצעים

אוקטנילין (OCTENILIN WOUND IRRIGATION) היא תמיסה שקופה לשטיפת כל סוגי הפצעים ופצעים קשיי ריפוי בפרט (פצעי לחץ, פצעי סוכרת, כיב ורידי/ עורקי וכיוצ"ב).

 

תמיסת אוקטנילין מבוססת מים, נטולת אלכוהול ומכילה אוקטנידין דיהידרוכלוריד (Octenidine Dihydrochloride), חומר אנטי מיקרוביאלי בטוח ואפקטיבי המונע מבקטריות ופטריות להתפתח במיטת הפצע.

 

בנוסף את'יל-הקסיל-גליצרין (Ethylhexylglicerin) המבטיח יכולות ניקוי גבוהות ויעילות מקסימלית של מ"ל נוזל לסמ"ר פצע.

 

בבדיקת מעבדה אשר השוותה את מתח הפנים של האוקטנילין ושל שני מוצרי ניקוי פצעים נוספים, רינגר ופרונטוסן, (ההשוואה התבצעה בשיטת ה- Pendant drop method),

נמצא כי מתח הפנים של אוקטנילין נמוך משמעותית מזה של המתחרים (30.6 mN\m לאוקטנילין, לעומת 71.7 mN\m לרינגר, ו- 44.4mN\m לפרונטוסן).


ניסוי נוסף, בשיטת ה- Sessile drop method  (בחינת התפשטות ופיזור נוזל על העור), הראה פיזור והתפשטות טובים יותר לאוקטנילין על פני הרינגר והפרונטוסן.

 

 

 

 

יעילות מקסימלית בשימוש מינימלי

 

בהמשך לשני הניסויים, הרי שפיזור של נוזל מושפע ממתח הפנים שלו, וככל שמתח הפנים נמוך יותר, כך הפיזור יהיה רחב יותר – תכונה חשובה בכל הנוגע למוצרים לניקוי פצעים.

 

כלומר אוקטנילין נתן מענה טוב יותר לעומת 2 המוצרים האחרים גם בהבט פיזור החומר. כלומר ישנה יעילות מקסימלית בשימוש.מחקר נוסף אשר בדק את יעילות האוקטנילין בהשמדת ומניעת ביופילם של הבקטריה סטפילוקוקוס אוריאוס, מצא כי האוקטינלין יעיל בהסרת ביופילם קיים, ואף מסייע למניעת היווצרות ביופילם חדש.

 

ג'ל אוקטנילין להטריית פצעים

 

אוקטינלין ג'ל  (OCTENINIL WOUND GEL) הינו ג'ל אנטיבקטריאלי על בסיס אוקטנידין HCL. הג'ל מרכך ומסייע בהסרת רקמה נקרוטית ופיברנית מהפצע ובתהליך ההחלמה הטבעי של הפצע.

 

מחקר שבדק את יעילותו של אוקטנילין ג'ל בפצעי השתלת עור (תוך השוואה לקבוצת פלסבו), הראה כי ריכוזי המיקרובים היו נמוכים בצורה משמעותית בקרב קבוצת המטופלים באוקטנילין ג'ל, אך לא נמצא יתרון לאוקטנילין מבחינת הזמן הנדרש לאפיתליזציה.

 

 

סיכום ומסקנות


הנתונים המחקריים מראים כי תמיסת אוקטינלין לשטיפת פצעים וג'ל אוקטנילין להטריית פצעים, יעילים בהתמודדות עם ביופילם ועם בקטריות פלנקטוניות.

בכל מקרה, יש לזכור כי הטיפול בביופילם מורכב ממספר פרמטרים (הטריות, Topical Agents ומתן אנטיביוטיקה), אשר השילוב ביניהם חיוני כדי להשיג תוצאות יעילות בטיפול בפצע.

לקוחותינו