מעוניינים להתייעץ? דברו איתנו

שדה חובה

מוצרים קשורים

מגן עקב ועד חבישת סיליקון - מניעת וטיפול בפצעי לחץ ברגליים

פצעי לחץ ברגליים עלולים להיווצר בגין לחץ ממושך וישיר על העור, לרוב בעת שכיבה ממושכת במיטה, וכן עקב כוחות גזירה הנגרמים מתזוזות הגוף על גבי מצע השכיבה. האזורים המועדים ביותר ברגליים הינם העקבים והקרסוליים, שאינם מקבלים את אספקת הדם הנדרשת עקב לחץ העצמות על העור.

 

בדומה לפצעי לחץ באזורים אחרים בגוף, גם ברגליים קיים סיכון מוחשי לזיהום ולסיבוכים משמעותיים, עד כדי צורך בכריתה של אצבעות או הגפיים. בנוסף לכך, במיוחד בעקבים פצעי לחץ עלולים לגרום להתקצרות גיד אכילס ולצניחת כף הרגל. לכן יש חשיבות גדולה למניעה מוקדמת של פצעי לחץ ברגליים ולטיפול בפצעים קיימים, מטרה המושגת על ידי התנהלות נכונה כמו שינויי תנוחה תדירים, הגבלת זמן השכיבה, איזון תזונתי ושמירה על עור יבש ונקי. בנוסף, קיימים אמצעים ייעודיים המסייעים במניעת וטיפול בפצעי לחץ, ועליהם יורחב להלן.

 

מגן עקב לטיפול ומניעה של פצעי לחץ – אביזר חיוני

 

מגן עקב הוא אביזר חיוני עבור אנשים השוכבים לזמן ממושך על מיטה. דוגמא לכך הינו מגן עקב HEELIFT AFO התורם למניעת פצעי לחץ בעקב, צניחת כף הרגל והתקצרות גיד אכילס. אביזר זה עוזר לשמירה על מנח תקין של כף הרגל, ומאפשר החלקה קלה של הרגל על פני סדינים ותחת כיסויים, בעוד חלקו הקדמי עוזר להגנה על אצבעות הרגליים. הוא עשוי מחומר רך המלווה בסד קשיח למחצה, מה שמספק שליטה מיטבית במיקום ותנועת הקרסול בזמן שהעקב מצוי באוויר וקדמת כף הרגל נתמכת. למגן יש גם בטנה פנימית שדוחה נוזלים, סוליה מונעת החלקה, כרית הגבהה נוספת במידת הצורך, ופתחי אוורור.

 

דוגמא נוספת היא מגן HEELIFT GLIDE למניעת פצעי לחץ בעקב, העוזר לנטרול לחצים תוך הרמת העקב ומניעת סיבוב של מפרק הירך. גם הוא מספק הגנה לכף הרגל ומונע צניחה והתקצרות גיד אכילס. המגן עשוי מספוג בעל מרקם נושם מוקצף המנדף זיעה, מאוורר את העור ושומר על חום הגוף, וניתן להתאימו לאנשים עם מידות רגליים שונות.

 

מזרונים למניעה ולטיפול בפצעי לחץ

 

מזרונים למניעת פצעי לחץ הינם אמצעי חשוב ביותר עבור אנשים השוכבים לתקופות ממושכות. תפקידם המרכזי הינו להקטין את הלחץ המופעל באזורים הגרמיים, כולל ברגליים, דבר המסייע במניעת התפתחות פצעי לחץ ובמניעת החמרה של פצעים קיימים. למעשה, ישנם מספר סוגים של מזרונים כאלו, אותם צריך להתאים למצבו של המטופל, לרמת הסיכון שלו לפתח פצע לחץ או לדרגת הפצע שכבר קיים.

 

כך למשל, למטופלים עם פצע קיים או בסיכון גבוה לפיתוח פצעים, מתאימים מזרוני אוויר אקטיביים דינמיים הבנויים מתאים גליליים גדולים מלאים באוויר, המתרוקנים ומתנפחים לסירוגין. הפעולה הזו מדמה שינויי תנוחה, כאשר כמחצית מהגוף מצויה באוויר כל הזמן. לעומת זאת, מזרוני אוויר ריאקטביים מתאימים לרוב לאנשים עם פצעים בדרגות נמוכות או למניעת פצעים. מדובר במזרונים המתאימים את עצמם לגוף תוך פיזור יעיל של לחצים, הפחתת כאבים ושיפור נוחות המטופל. בנוסף, קיימים מזרוני ספוג מתקדם ויסקו אלסטי המתאימים לאנשים עם פצעי לחץ בדרגה נמוכה, או למצויים בסיכון בינוני עד גבוה לפיתוח פצעים. מדובר במזרונים העשויים מספוג מתקדם שמקנה פיזור לחצים אופטימאלי תוך שקיעה נכונה של הגוף.

 

אמצעים נוספים לטיפול בפצעי לחץ ברגליים

 

מלבד האמור לעיל, קיימת עוד שורה של אביזרים ואמצעים המשמשים לטיפול בפצעי לחץ ברגליים.

לפרטים נוספים על מניעת וטיפול בפצעי לחץ, ועל האמצעים שתוארו במאמר זה ונוספים, הנכם מוזמנים לפנות אל הצוות המקצועי של אר-קיור מדיקל.

יכול לעניין אותך גם...
לקוחותינו